Sports Izglītība

No 21. līdz 22. oktobrim Ludzā notika pirmais sabraukums Latvijas čempionātā U-15 vecuma grupas zēniem handbolā, kurā startēja arī Ludzas NSS komanda (trenere A. Puncule).

Šajā 2023./2024. Latvijas jaunatnes čempionātā ir veiktas izmaiņas noteikumos. Pirms spēles šajā vecumā spēlētāji izpilda no katras komandas pa pieciem metieniem no 9 m līnijas, kā rezultātā spēle sākas ar iepriekš iegūtiem vārtiem. Spēles ilgums 2x25min. Pirmajā puslaikā spēlē notiek individuālā segšana pa visu laukumu, kas radīja arī lielas problēmas visām komandām. Otrais puslaiks notiek jau ierastajā zonas aizsardzībā. Vēl viens jaunums – pēc spēles rezultāta tiek pieskaitīti tik daudz punktu klāt, cik daudzi spēlētāji ir guvuši vārtus. Līdz ar to spēles rezultāti ir neierasti, daudz gūtu vārtu. Ir cerības, ka līdz ar jaunajiem noteikumiem, uzlabosies gan taktiskā, gan fiziskā spēlētāju sagatavotība. Mūsu komandas spēļu rezultāti:

• Ludzas NSS : Salaspils SS, spēles rezultāts 54:55 (R.Lipskis 12, R.Kozlovskis 9, M.Borodkins 6, I.Nazarovs un V.Reinikovs pa 5, R.Gabranovs 4, K.Zviedris 2, E.Cabuls un R.Kļaviņš pa 1);
  • Ludzas NSS : HK Vaiņode, spēles rezultāts 67:43 (V.Reinikovs 10, L.Žilinskis, R.Lipskis pa 7, R.Kļaviņš 6, I.Nazarovs, N.Matisāns, A.Līpacis un R.Gabranovs pa 3, E.Cabuls, M.Borodkins un R.Kozlovskis pa 2, M.Krasutins 1);
  • Ludzas NSS : Vaiņode/DKS, spēles rezultāts 45:52 (R.Lipskis 12, I.Nazarovs 5, V.Reinikovs un R.Kozlovskis pa 3, L.Žilinskis un R.Gabranovs pa 2, E.Cabuls, M.Borodkins, K.Zviedris, N.Matisāns, R.Kļaviņš un A.Līpacis pa 1).

Veiksmi nākošajos sabraukumos!

No 21. līdz 22. oktobrim Skrīveros norisinājās U-12 un U-13 vecumu grupu Latvijas čempionāta meiteņu pirmais sabraukums handbolā, kurā piedalījās arī divas Ludzas NSS komandas (treneres K.Klementjeva, A. Sidorova). Meitenes spēlēja pēc ieviestajām jaunajām modifikācijām Latvijas čempionātā. Šajā vecumā pirms spēles notika 7 m soda metieni, pirmais puslaiks notiek cilvēks - cilvēks aizsardzība, otrais puslaiks - zonas aizsardzība, un pēc spēles pie kopējā rezultāta tika pieskaitīti punkti, cik spēlētāju ir guvuši vārtus.

U-12 vecuma grupas Ludzas NSS komandas spēļu rezultāti:

• Ludzas NSS : Skrīveri, spēles rezultāts 37 : 20 (M.Jakupāne 16, M.Vaškeviča 14, B.Aļošina, K.Sandalāne, I.Andrejeva un L.Pudāne pa 2);
  • Ludzas NSS : Dobeles SS, spēles rezultāts 26 : 32 (M.Vaškeviča 14, M.Jakupāne 12);
  • Ludzas NSS : Ulbrokas SK, spēles rezultāts 30 : 21(M.Vaškeviča 14, M.Jakupāne 12, K.Sandalāne 1).

U-13 vecuma grupas Ludzas NSS komandas spēļu rezultāti:

• Ludzas NSS : Dobeles SS, spēles rezultāts 31 : 38 (M. Jakupāne un M.Vaškeviča pa 10, A.Jankovska 4, K.Ruško 3, A.Seimuškina un Ē.Vasiļjeva pa 2);
  • Ludzas NSS : Jēkabpils SS, spēles rezultāts 40 : 39 (M.Jakupāne 17, M.Vaškeviča 11, A.Jankovska 4, Ē.Vasiļjeva 3, S.Trukšāne un S.Strazda pa 2);
  • Ludzas NSS : DKSS/Vaiņode/Intrasport, spēles rezultāts 42 : 21 (M.Vaškeviča 17, M.Jakupāne 13, A.Jankovska 3, A.Seimuškina un Ē.Vasiļjeva pa 2).

Apsveicam meitenes ar pirmajiem startiem Latvijas čempionātā! Veiksmi turpmākajos sabraukumos!

No 28. līdz 29. oktobrim Rīgā, Sauriešos un Dobelē notika Latvijas čempionāts handbolā U-12 vecuma grupā zēniem. Šajā vecuma grupā ir pieteikušās 10 komandas - Dobeles SS-1, DKSS/Vaiņode, Ulbroka SK, INTRASPORT/TĀRGALE, Rīgas Rīnužu vidusskola, Ludzas NSS (trenere A.Sidorova), Aizkraukle (Skrīveri), Dobeles SS-2, HK Rīga un Handbola skola/Celtnieks. Komandas šajā vecumā arī spēlē pēc jaunajām modifikācijām: pirms spēles, izpildot 7 m soda metienus, 1.puslaikā spēle - cilvēks-cilvēku aizsardzība, 2.puslaikā - zonas aizsardzība un pēc spēles pieskaita punktus kopējam rezultātam, cik spēlētāju spēles laikā ir guvuši vārtus. Spēles ilgums 2x15 minūtes. Šajā sabraukumā mūsu komanda aizvadīja sešas spēles:

• Ludzas NSS : Aizkraukle, spēles rezultāts 28 : 24 (L.Tabūns 10, A.Hrebeniuk 8, K.Gendelis 5, T.Grebežs 1);
  • Ludzas NSS : Ulbrokas SK, spēles rezultāts 23 : 32 (L.Tabūns, A.Hrebeniuk un K.Gendelis pa 6, T.Grebežs un R.Bogdanovs pa 1);
  • Ludzas NSS : Rigas Rīnužu vidusskola, spēles rezultāts 34 : 22 (K.Gendelis 9, A.Hrebeniuk 8, L.Tabūns 5, T.Grebežs 2, A.Muška, R.Vasiļjevs un E.Rudzusīks pa 1);
  • Ludzas NSS : Dobeles SS, spēles rezultāts 25 : 39 (A.Hrebeniuk 5, L.Tabūns 4, K.Gendelis 3, T.Grebežs un A.Muška pa 2, I.Kuzņecovs 1);
  • Ludzas NSS : INTRASPORT/TĀRGALE, spēles rezultāts 28 : 33 (A.Hrebeniuk 12, L.Tabūns 6, K.Gendelis 5, A.Muška 1);
  • Ludzas NSS : DKSS/Vaiņode, spēles rezultāts 23 : 37 (A.Hrebeniuk un L.Tabūns pa 6, K.Gendelis 4, T.Grebežs un I.Kuzņecovs pa 1).

28.oktobrī Dobelē norisinājās Latvijas čempionāts svarcelšanā atsevišķos vingrinājumos, kurā startēja arī Ludzas NSS audzēkņi (treneris Deniss Žulins). Sacensības notika raušanas un grūšanas disciplīnās, kur mūsu sportiski uzrādīja teicamus rezultātus:

• Svara kategorijā līdz 55 kg raušanā un grūšanā:
    • 1.vieta - Ruslans Račuks - raušanā - 57 kg;
    • 1.vieta - Ruslans Račuks - grūšanā - 71 kg;
    • 2.vieta - Kristiāns Kozlovskis - raušanā - 43 kg;
    • 2.vieta - Kristiāns Kozlovskis - grūšanā- 55 kg.
  • Svara kategorijā līdz 81 kg raušanā un grūšanā:
    • 2.vieta -Daniels Rudovičs - raušanā - 110 kg;
    • 2.vieta - Daniels Rudovičs - grūšanā - 130 kg.
  • Svara kategorijā līdz 89 kg raušanā un grūšanā:
    • 3.vieta - Raivis Grišāns - raušana - 91 kg.
  • Meiteņu kategorijā raušanā un grūšanā:
    • 2.vieta - Kristiāna Lazovska - raušanā - 93,17 kg;
    • 2.vieta - Kristiāns Kozlovskis - grūšanā - 119,60 kg.

Apsveicam mūsu audzēkņus ar augstvērtīgiem rādītājiem, piedaloties pieaugušo čempionātā! Malači! Tā tik turpināt!