Statuss:
Noslēdzies
bella_cuisine_noslegums_5-1024x682.jpg

2013. gada 24. aprīlī Krāslavā notika pirmā projekta Nr. LLB–2-266 “Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” pārrobežu sadarbības programmas Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas vadības komitejas un darba grupas sanāksme. Projekts tiks realizēts 5 rajonu teritorijās – projekta partneru Vitebskas apgabalā (Polockas, Lepeļa, Mioru, Glubokojes un Verhnedvinskas rajonos) un 5 Latgales reģiona novadu teritorijās (Aglonas, Krāslavas, Dagdas, Rēzeknes un Ludzas novados). Projekta kopējais budžets: 483 195,05 EUR. No šīs summas  90% – 434 875,54 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.

Projekta nosaukums Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju Identifikācijas numurs LLB-2-266

Programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma Īstenošanas vieta Latgales (Latvija) reģions un Vitebskas (Baltkrievija) apgabals

Īstenošanas laiks 2013. gada marts – 2014. gada septembris

Mērķi

  • Vispārējais projekta mērķis ir sociāli-ekonomiskās attīstības veicināšana, biznesa un uzņēmējdarbības attīstības atbalstīšana, popularizējot kulinārā mantojuma koncepciju.
  • Specifiskais projekta mērķis ir kulināro pakalpojumu servisa uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju un attīstot uzņēmējdarbību un tirdzniecību, paaugstinot ēdināšanas iestāžu darbinieku kapacitāti abos reģionos, veicinot tradicionālās virtuves turpmāku attīstību un izveidojot starptautisko kulinārā mantojuma BELLA CUISINE centru.

Galvenās aktivitātes

  • Dalība informatīvajā seminārā Polockā kopā ar Vitebskas reģiona ēdināšanas uzņēmumu pārstāvju, Eiropas tīkla koordinatora no Zviedrijas dalību tajā (2013.gada 27.-28. jūnijs).
  • Pieredzes apmaiņas brauciena organizēšana uz Gotlandes reģionu Zviedrijā (5 dienas, 35 cilvēki). Programmā paredzēta Gotlandes reģiona kulinārā mantojuma uzņēmumu apmeklēšana. Provizoriski – maijs 2014.
  • Latgales un Vitebskas reģiona ēdināšanas sektora pārstāvju apmācība 3 tēmās: „Galda klāšana un viesu uzņemšanas kultūra”, „Kulinārā mantojuma ēdieni, receptes, ēdienu noformējums un pasniegšana”, „Komunikācijas psiholoģija”.
  • Kopējā BELLA CUISINE 6 dienu maršruta izstrāde un publikācija, kas ietver divu reģionu populārākos objektus.
  • Kopējas brošūras izstrāde un publikācija Latgales un Vitebskas kulinārā mantojuma uzņēmumi.
  • BELLA CUISINE popularizēšana 3 tūrisma izstādēs: „Balttour” Rīgā, „Otdih” Minskā un „Otdih bez granic” Sanktpēterburgā, kā arī 4 festivālu ar kulinārā mantojuma tematiku organizēšana Rēzeknē (2013. gada 20. jūlijs), Polockā (2014. gada maijs), Ludzā (2014. gada augusts) un Krāslavā (2014. gada jūlijs).

Projekta budžets 483195,05 EUR Programmas finansējums 434875,54 EUR (90% no projekta budžeta) Ludzas novada pašvaldības budžets projektā 24 250,00 EUR, t.sk. programmas finansējums 21 825,00 EUR; līdzfinansējums 2 425,00 EUR

Kontaktinformācija Anita Mortuzāne, Ludzas novada Tūrisma informācijas centra konsultante, projekta koordinatore; tālrunis: +371 65707203; anitamortuzane@inbox.lv

Publicitāte

 

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007. – 2013.gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir www.enpi-cbc.eu.

Eiropas Savienību veido 27 dalībvalstis, kas nolēmušas pakāpeniski apvienot savu kompetenci, resursus un likteņus. Piecdesmit gadus ilgā paplašināšanās perioda laikā tās ir kopīgiem spēkiem izveidojušas stabilitātes, demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības zonu, vienlaikus saglabājot kultūru daudzveidību, toleranci un personiskās brīvības.

Eiropas Savienība labprāt dalās savos sasniegumos un vērtībās ar valstīm un cilvēkiem aiz ES robežām.

Drukātie materiāli

LA CUISINE 6 dienu maršrutsBELLA CUISINE 6 dienu maršruta karte

Video sižeti Latgales Reģionālās Televīzijas sižets par Kulinārā mantojuma festivālu “Cīši gords” Ludzā