A.Zaremba foto
Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2020. gada 06. jūlijs
Anrijs, Arkādijs
Ludza
Intermittent clouds
19°C
 
A A A

Gaismas dārzs Ludzai

publicitates_ansamblis_gaismas_darzs_20-09-2016

Koki ir Latvijas lielākā dabas bagātība jau kopš senseniem laikiem. Bagātība, ko saņemam no saviem senčiem un nododam saviem bērniem. Kokiem piemīt spēcīgs biolauks, ko var izmantot enerģijas atjaunošanai. Visvairāk enerģijas kokiem ir no rīta, pēc saullēkta, kad pirmie saules stari skar koku augstākos zariņus, tāpēc ludzānieši aicina sagaidīt saullēktu Ludzas Gaismas dārzā. Projekta būtība ir izveidot Gaismas dārzu Ludzas pilsētā, kas simboliski attēlo četras gadskārtas, cildina Latvijas dabas bagātību un apvieno četras Latgales pašvaldības (Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes) senlatviešu dzīvesziņas vērtību un  tradīciju saglabāšanā  un popularizēšanā.

Projekta nosaukumsGaismas dārzs Ludzai
Identifikācijas numursNr.1-08/207/2016
ProgrammaValsts budžeta programmas “Vides aizsardzības fonds” apakšprogrammas “Vides aizsardzības projekti” aktivitātē “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”
Īstenošanas vietaKrāslavas iela 4a, Ludza
Īstenošanas laiks01.09.2016. – 30.09.2017.
MērķisIzveidot Gaismas dārzu – ilgtspējīgu vietu, kas vienos četras Latgales pašvaldības senču tradīciju saglabāšanā un kopšanā,  cildinot Latvijas dabas bagātību  un godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi un Ludzas pilsētas jubileju.
Partneri

Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novada pašvaldības

Galvenās aktivitātes
  • Ierīkot Gaismas dārzu Ludzā, iestādot Latvijas dabai raksturīgus kokus un krūmus, veicinot dabiskās vides pilnveidošanu.
  • Organizēt gadskārtu svinību pasākumus, kas veicinās sabiedrības iesaistīšanu dabas, kultūras vērtību un tradīciju saglabāšanā.
Rezultatīvie rādītāji
  • izveidots Gaismas dārzs Ludzā;
  • izveidotas trīs ilggadējo puķu stādījumu dobes ar rakstu zīmi un info stendu katrā sadarbības partnera pašvaldībā.
  • četri gadskārtu pasākumi;
  • noslēguma pasākums Ludzā;
  • kopīga talka.
Projekta budžets  76 618,03 EUR
Programmas finansējums  68 956,00 EUR
KontaktinformācijaIlona Mekša (Ludzas novada pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu vadītāja; tālrunis: 65707131; [email protected])
Aicinājumi uz pasākumiem
Publikācijas

 Gaismas dārza atklāšanas pasākuma fotogalerija

Gaismas dārza shēma

 

coloring.cool