LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Anatolija Vituškina keramikas darbu izstādes “Māla pārvērtības” atklāšana Ludzas Novadpētniecības muzejā

Ceturtdien, 27. septembrī plkst. 14:00 Ludzas Novadpētniecības muzejā tiks atklāta Anatolija Vituškina keramikas darbu izstāde “Māla pārvērtības”.

Anatolijs Vituškins dzimis Ludzā. Kopš 1980. gada Anatolijs ir aktīvs Latgales keramikas studijas dalībnieks, 1982. gadā iegūst Tautas daiļamata meistara nosaukumu. Viņš ne tikai neatlaidīgi pašizglītojas, studējot gan speciālo literatūru, gan tautas mākslas paraugus, bet arī daudz un nopietni strādā. Tādēļ viņa daiļrades diapazons ir plašs un daudzpusīgs: no svilpauniekiem un saimniecības traukiem līdz grīdas vāzēm, bagātīgiem svečturiem (Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas datu bāze).

Anatolija Vituškina darbus bieži dēvē par “vispārlatgaliskiem”, jo formās, krāsās, arī tehnikā tiek saglabātas tradicionālās podniecības tradīcijas. Dominē brūnā un zaļā krāsa, kas visā košumā un pārpilnībā sedz daudz žuburu svečturus un citu meistaru vidū sen aizmirstos sakrālos – divžuburu gaismas turētājus. (informācijas avots http://visitlatgale.com/lv/objects/view?id=1267)

coloring.cool