LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Partly sunny
29°C
 
A A A

Zinību diena, jeb citāds 1. septembris

DSC01921Moderno tehnoloģiju laikmetā bērni ne vienmēr uztver grāmatu, kā lietderīgu informācijas, radošās domāšanas, koncentrēšanās u.c. spēju attīstības avotu. Visā pasaulē bibliotēku darbinieki meklē jaunas formas kā ieinteresēt bērnus lasīt grāmatas. Piemēram: ASV Pensilvānijas štatā bērni „ … lasa grāmatas kaķiem. Skolniekiem, kuri mācās no 1. līdz 8. klasē ir iespēja uzlabot savas lasītprasmes, par klausītājiem izvēloties patversmes kaķus. Rezultāti ir pārsteidzoši.” (http://www.apollo.lv. – 2014. gada13.februāris).DSC01865

Lai raisītu bērnos lasītprieku, Ludzas bibliotēka rīko pasākumus dažāda vecuma bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem. 2013 gadā tika organizēti 70 šāda veida pasākumi.

Šī gada 1. septembrī Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka rīkoja pasākumu „Zinībui diena , jeb citāds 1.septembris”. Tas bija lasīšanas veicināšanas pasākums ik vienam interesentam kopā ar grāmatu varoņu tēliem – Vinniju Pūku, Mazo Raganiņu, Princesi, Pepiju Garzeķi, Buratīno, Karlsonu un Pekausīti. Pasākuma mērķis bija ar grāmatu varoņu tēlu palīdzību DSC01938mudināt bērnus domāt, ka zinību un informācijas avots ir ne tikai internets, bet arī grāmatas, kā arī popularizēt lasīšanu kā vienu no pilsoniski aktīvas, radošas personības attistības pamatprincipiem. Pasākuma gaitā vecākiem un vecvecākiem tika atgādināts par bērnu lasītprasmes iemaņu attīstīšanas nepieciešamību un koplasīšanas tradīciju kopšanu.

DSC01818Pēc pasākuma bērniem bija iespēja noskatīties Ludzas novada Istras pagasta leļļu teātra „Teremok” izrādes.

„Zinību diena, jeb citāds 1.septembris” ir realizēts Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Mazo kultūras projektu konkursa ietvaros. Projekta kopējie izdevumi bija 450.00 eiro. Par iedalītiem līdzekļiem tika izgatavotas maskas, kā arī nopirkti pasākumam nepieciešamie materiāli.

Ludzas bibliotēkas direktore

Inta Kušnere

coloring.cool