LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Cloudy
15°C
 
A A A

Ziemassvētku miers mūsu dvēselēs

Adventessvecites-1024x682Sveces ir Adventa vainaga simbols. Adventa vainagā nu jau deg 3 sveces – pirmā ir cerība, otrā – miers, trešā – prieks, bet  ceturto iedegsim 20. decembrī – mīlestībai.  Ziemassvētki ir laiks, kad gan dabā, gan dvēselē gaisma uzvar tumsu, izcīnot mūžīgo cīņu starp labo un ļauno. Tas ir brīnumains laiks, kad uz pasauli var paraudzīties bez naida un dusmām un atbrīvota dvēsele kaut uz brīdi atgūst mieru. Tas ir laiks, kad tiek nolīdzināti parādi un aizmirstas ķildas, kad tiek pārvērtēts un izvērtēts padarītais, kad cilvēkā stiprāk nekā jebkad rodas vēlēšanās darīt labu. Ziemassvētki ir brīdis, kad nepieciešama sakārtotība, līdzsvara izjūta un miers gan apkārtējā pasaulē, gan sevī. Ziemassvētki – laiks, kad vēlamies apvienot balto gan sevī, gan dabā. Baltam kļūt nozīmē kļūt atpestītam, kļūt skaidram, daiļam un labam reizē.
Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī plkst. 15:00 ielūdzam uz kinoteātra telpām, lai kopā noskatītos Bērnu un jauniešu centra iestudēto lugu “Aizmuksim no Ziemassvētkiem!?”.
27. decembrī plkst. 14:00 aicinām uz kinoteātri, kur tiks demonstrēta dokumentālā filmu treileri “Prāta vētra – starp krastiem”. Šis ir stāsts par četriem, atšķirīgiem taču sirdī līdzīgiem skolas biedriem. Viņi piedzima 70 gadu vidū, izauga ar padomju multenēm. Mūsu valsts neatkarības priekšvakarā izveidoja jaunu grupu “Prāta vētra”. Filmas ilgums 1,5 st., ieeja 1 EUR.
28. decembrī plkst. 18:30 ziemassvētku muzikālā apvienība aicina visus mūzikas mīļotājus uz labdarības koncertu “Pasaules gaisma”. Koncertā skanēs apvienības skaistākās melodijas, kuras komponējuši mūziķu draugi – latgaliešu komponisti L. Brence, I. Gedroica, T. Lipskis u.c. Koncerts būs kā īpaša dāvana ikvienam klausītājam, projekta “Bērni palīdz bērniem” ietvaros, bet Ludzas maznodrošināto ģimeņu bērniem būs arī dāvanu pakas no Austrijas. Koncerta veidotāji aicina arī koncerta apmeklētājus iesaistīties labo darbu ķēdītē, atnesot uz koncertu zeķes, cimdus, cepures, kādu saldumu, jo ikviena dāvātā lieta priecēs bērnu sirsniņas. Lai mierīgas ir Jūsu sirdis un gaišas sveces deg Adventa vainagā, lai patiesi laimīgs, veiksmīgs un veselīgs mums visiem ir jaunais Pērtiķa gads!

V.Razumovska,
Ludzas Tautas nama direktore

coloring.cool