LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Zemledus makšķerēšanas sacensības “Ne asakas!” Pureņos

18. februārī uz Lielā Kivdolovas ezera notika zemledus makšķerēšanas sacensības “Ne asakas!”. Laika apstākļi bija samērā labi, trīs stundu laikā bez loma nepalika neviens. Sacensībās piedalījās 20 dalībnieki, 14 pagasta iedzīvotāji un 6 ciemiņi. Īpaši gribas atzīmēt Mekšu ģimeni, kura bija ieradusies pilnā sastāvā.

Sīvā konkurencē pirmo vietu ieguva Vjačeslavs Rutkovskis, kura loms bija 3,570 kg, otro vietu ieguva Artūrs Nikitins – loms 1,890 kg un godpilnajā trešajā vietā palika Valērijs Gudkovs ar lomu – 1,600 kg. Nominācijās “Vislielākā zivs” balvu ieguva Vjačeslavs Rutkovskis, noķerdams līni – 45 cm, savukārt “Vismazākā zivs” –  Voldemārs Žuks – 3 cm, visvairāk zivju bija noķēris Valērijs Gudkovs – 62 zivis. Visjaunākais makšķernieks izrādījās Artūrs Nikitins, bet vispieredzējušākais – Pāvels Gudkovs. Visvisjaunākā makšķernieka tituls tika piešķirts piecgadniekam Markusam Mekšam, kurš pavadījis uz ezera 1 stundu noķēra veselas 5 zivis, savukārt “Vēlākais makšķernieks” izrādījās Māris Mekšs, jo piereģistrējās sacensībām pēdējais. Pēc pasākuma makšķernieki varēja sasildīties bibliotēkas lasītavas telpā pie tējas tases un nesteidzīgi parunāties.

Paldies visiem par piedalīšanos! Īpašs paldies Birutai un Antoņinai, kuras palīdzēja svērt, mērīt un skaitīt zivis, kā arī Lailai par fotosesiju. Paldies līdzjutējiem, kuri bija ieradušies kuplā skaitā atbalstīt savējos.

Apsveicam uzvarētājus! Bet tiem, kam nepaveicās šogad, paveiksies nākošgad. Uz tikšanos Pureņos 2018. gadā!

 Pureņu pagasta bibliotēkas vadītāja

Ruta Zaiceva

coloring.cool