LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
27°C
 
A A A

Youth For Understanding meklē piecas viesģimenes apmaiņas skolēniem no Vācijas un Šveices

Jau šīs vasaras izskaņā jauniešu organizācijas „Youth For Understanding” Latvija (YFU Latvija) programmas ietvaros Latvijā ieradīsies apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm, kas pie mums izvēlējušies pavadīt savu apmaiņas gadu. Apmaiņas gada mērķis ir ļaut jaunietim iepazīt jaunu vidi un kultūru, kā arī apgūt jaunu valodu. Lai jauniešiem tas izdotos nieka 10 mēnešu laikā, apmaiņas skolēni apmeklē vietējo skolu un dzīvo viesģimenēs.
Šobrīd meklējam vēl piecas ģimenes šādiem apmaiņas skolēniem:

  • Anna (16) – meitene no Šveices, kas Latvijā ierodas mūzikas programmas ietvaros;
  • Maximilian (16) – puisis no Vācijas, kurš jau daudzus gadus spēlē futbolu un labprāt to turpinātu darīt arī Latvijā sava apmaiņas gada ietvaros;
  • Ricarda (16) – meitene no Vācijas, kas Latvijā ierodas mūzikas programmas ietvaros;
  • Alina (15) – meitene no Vācijas, kas brīvajā laikā aizraujas ar kikboksu, patīk peldēt un gatavot ēst;
  • Phyllis (17) – meitene no Vācijas, kas Latvijā ļoti cer iemācīties dejot latviešu tautas dejas.

Viesģimenes loma apmaiņas gada laikā ir ļoti nozīmīga. Tā ir iespēja ģimenei gūt starptautisku pieredzi, iepazīt citu kultūru savās mājās, kā arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas un saskarsmes prasmes. Viesģimenes uzdevums ir atbalstīt jaunieti ikdienā, palīdzēt integrēties Latvijas sabiedrībā, kā arī izguldīt un paēdināt.
Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu pieredzi un kurai ir iespēja savās mājās uzņemt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Mēs aicinām atsaukties pozitīvas un atvērtas ģimenes visā Latvijā. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu jaunietis var dalīt ar viesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene.
Lai kļūtu par viesģimeni, aicinām sazināties ar YFU Latvija – zvanot 27706596 vai rakstot [email protected]

Kontaktinformācija:
Madara Kleina
YFU Latvija programmu koordinatore
[email protected]
www.yfu.lv
mob.nr. 27706596

“Youth For Understanding” jeb latviešu valodā “Jaunatne par saprašanos” ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas programmām visā pasaulē, kas sniedz iespēju vidusskolēniem vienu mācību gadu pavadīt kādā no pasaules valstīm, dzīvojot vietējā ģimenē un apmeklējot vietējo skolu, šādā veidā arī vistiešāk iepazīstot viesvalsts ikdienu, tradīcijas un kultūru. Ik gadu YFU organizētajās programmās piedalās vairāk kā 7000 skolēni visā pasaulē. YFU birojs Latvijā darbojas jau kopš 1991. gada kā nevalstiska, reliģiski un politiski neitrāla mācību apmaiņas programma, kuras darbība balstīta uz brīvprātīgu iesaistīšanos.

coloring.cool