LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Ludza
Clear
3°C
 
A A A

VSAA aicina pensionārus laikus atvērt kontu pensijas saņemšanai

Tiem, kuri turpmāk nevēlēsies pensiju saņemt mājās, par to jāinformē VSAA, adresējot tai attiecīgu iesniegumu. Lai atvieglotu klientiem šo formalitāšu kārtošanu, VSAA ir vienojusies ar vairākām bankām, lai klients, atverot kontu, vienlaikus bankā var iesniegt arī pieteikumu VSAA par pensijas ieskaitīšanu šajā kontā (to var darīt arī gadījumos, ja konts attiecīgajā bankā jau ir, bet līdz šim nav izmantots pensijas saņemšanai). Savukārt bankas apņēmušās šos iesniegumus nogādāt VSAA. Šādu VSAA piedāvāto sadarbību pašlaik jau ir atbalstījušas septiņas bankas: Swedbank, Norvik banka, PrivatBank, Nordea Bank, Latvijas Krājbanka, Hipotēku banka un SMP banka (bijusī Multibanka). Sarunas par līguma slēgšanu uzsāktas vēl ar trim bankām – GE Money Bank, DnB Nord banku un Parex banku. Līdz ar to klientiem ir radītas visas iespējas ātri un operatīvi nomainīt pensiju saņemšanas veidu.

Banku darbinieki ir solījuši palīdzēt pareizi aizpildīt VSAA iesnieguma veidlapu, izskaidrot naudas izņemšanas kārtību un atbildēt uz citiem neskaidrajiem jautājumiem.

Ja pensijas saņemšana bankā pensionāram pašam dažādu apstākļu dēļ nav iespējama, viņš var vienoties, ka pensiju no konta izņem un nogādā pensionāram vai viņa vietā nokārto maksājumus bankā viņa pilnvarota persona – ģimenes loceklis vai cita persona, kurai pensionārs uzticas. Vairākas bankas piedāvā šāda pilnvarojuma noformēšanu bez maksas. Pilnvarā iespējams konkrēti norādīt tās darbības, kuras pilnvarotā persona drīkst veikt, piem., tikai saņemt skaidru naudu, tikai veikt maksājumus vai tikai saņemt informāciju par konta stāvokli. Lai noformētu bankas pilnvaru, pilnvardevējam gan būs vienu reizi kopā ar pilnvarojamo personu jāierodas bankā.

Statistika: Patlaban Ludzas rajonā pensijas bankas vai Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā saņem vairāk nekā 4076 pensiju saņēmēji jeb ~ 48% Ludzas rajona pensionāru.

Ar banku un LP piedāvājumiem var iepazīties, sazinoties ar konkrēto banku vai LP, kā arī VSAA nodaļās un mājas lapā http://www.vsaa.lv/ sadaļā “Senioriem”: http://www.vsaa.lv/vsaa/content/?lng=lv&cat=9561

VSAA Ludzas nodaļa

Skolas ielā 31, Ludzā

T.65707432, fakss 6570444

e-pasts : [email protected]

VSAA bezmaksas konsultatīvais telefons 80001015

coloring.cool