LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

VPD aicina: Palīdzi mainīties – kļūsti par brīvprātīgo līdzgaitnieku!

Sabiedrības drošība ir svarīga mums visiem. Tas ir kas tāds, pēc kā mēs tiecamies, un veidi, kā to nodrošināt, ir dažādi. Pasaulē arvien izplatītāks kļūst “taisnīguma atjaunošanas” (Restorative Justice) princips un viens no šī principa stūrakmeņiem ir sabiedrības iesaistīšana. Sabiedrība ir līdzatbildīga par drošību – likumpārkāpums nav viena indivīda problēma, tas attiecas uz mums visiem.

Valsts probācijas dienesta Ludzas teritoriālā struktūrvienība aicina pieteikties brīvprātīgos darbā ar probācijas klientiem:

  • brīvprātīgais izlīguma starpnieks;
  • brīvprātīgais līdzgaitnieks.

Brīvprātīgais izlīguma starpnieks ir persona, kas organizē un vada likumpārkāpēja un cietušā brīvprātīgu tikšanos un iesaistīšanos sarunā mierizlīguma procesā ar likumpārkāpēju, lai kopīgi runātu par notikušo un kopā meklētu pieņemamu un savstarpēji taisnīgu risinājumu abām iesaistītajām pusēm.

Brīvprātīgais līdzgaitnieks savā brīvajā laikā veic resocializācijas darbu ar jauniešiem – likumpārkāpējiem vecumā no 14 līdz 25 gadiem, komunicējot ar tiem, tos atbalstot, kopā pavadot brīvo laiku, kļūstot tiem par uzticības personām – brīvprātīgajiem līdzgaitniekiem, kas palīdz jauniešiem – likumpārkāpējiem iepazīt sociāli vēlamu dzīvesveidu. Būt par brīvprātīgo līdzgaitnieku nozīmē – ar savu atrašanos līdzās sniegt atbalstu bērnam vai jaunietim, kas izdarījis likumpārkāpumu, iedrošināt viņu uzlabot sociālās prasmes, pieņemt atbildīgus lēmumus, veicināt pozitīvi pavadīt savu brīvo laiku un saskatīt dzīvē jaunas perspektīvas.

Par brīvprātīgo probācijas darbinieku var kļūt persona, kura:

  • izteikusi vēlēšanos kļūt par brīvprātīgo,
  • sasniegusi 18 gadu vecumu,
  • brīvi runā valsts un krievu valodā,
  • piemīt labas saskarsmes spējas, konfliktu risināšanas un sadarbības iemaņas,
  • spēj izprast un pārvaldīt savas jūtas un emocijas, tādējādi izprotot arī citu jūtu un emociju izpausmes.

Ja Jums ir vēlme iesaistīties brīvprātīgajā darbā, apgūt jaunas iemaņas, piedalīties interesantās apmācībās un iegūt unikālu pieredzi un domubiedrus, piesakieties šai iespējai Valsts probācijas dienesta Ludzas teritoriālajā struktūrvienībā pēc adreses Raiņa iela 16, Ludza, 4.stāvs, 411.kabinetā vai zvanot pa tālruņiem 65707325 vai 26655422, vai sūtot savu CV ar motivācijas vēstuli uz e-pastu: [email protected].

Laura Sadovska,

VPD Ludzas TSV probācijas speciāliste

 

Foto no www.aicinajumstev.lv

coloring.cool