LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Clear
12°C
 
A A A

Vidusskolēni apmeklē Rīgas Stradiņa universitāti

rsu_20162016. gada 24.–26. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē notika Karjeras iespēju nedēļa. Arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10.-12.klašu skolēni apmeklēja Rīgas Stradiņu universitātes Medicīnas fakultāti skolēnu rudens brīvdienās.

Braucienā piedalījās tie izglītojamie, kuri domā savu nākotni saistīt ar ārsta profesiju. Medicīnas fakultātē skolēni noklausījās lekciju „Ko nozīmē būt ārstam?”. RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā iespējamsapgūt klīniskās prasmes, izmantojot dažādus manekenus un simulācijas ierīces. Piedāvātās iespējas ir plašas – sākot no vienkāršām medicīniskām manipulācijām, beidzot ar sarežģītām operāciju simulācijām, kas attīsta topošo mediķu iemaņas un prasmes. Vidusskolēniem bija iespēja gan novērot gan, pašiem izmēģināt dažas no tām- intravenozo infekciju simulāciju, akūto situāciju simulāciju, laparaskopisko simulāciju, reanimāciju.

Vidusskolēni bija apmierināti ar braucienu un iegūto informāciju, kas ļaus viņiem izvērtēt nākotnes studijas un profesijas izvēli. Paldies Ludzas novada pašvaldībai par piedāvāto iespēju.

LPĢ bioloģijas skolotāja Ineta Abricka

coloring.cool