LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
19°C
 
A A A

VI amatierteātru festivālā Pildā visi “smejas veseli”

Smejies_vesels_Pilda_2016 _V_Zulina (14)24. aprīlī Pildas TN notika jau sestā starpnovadu amatieru skeču parāde “Smejies vesels”. Šis pasākums kļuvis tradicionāls un katru gadu piesaista aizvien jaunus dalībniekus un skatītājus. Daudzos pagastu TN darbojas nelielas amatierteātru grupas.  Pagasta pasākumos vienmēr ir gaidīta vietējo aktieru uzstāšanās.  Lieli iestudējumi prasa ilgu laiku un resursus, tāpēc katras teātra grupas repertuārā ir īsi humorpilni skeči, ko iestudē katram pasākumam.
Šā pavasara teātru festivālā piedalījās 7 kolektīvi. Ludzas novadu pārstāvēja Pildas amatierteātris “Vysaidi” (režisore Olita Baklāne), Ņukšu TN dramatiskais kolektīvs (rež. Aija Lipovska), Nirzas TN amatierteātris “Nierzys zīds” (rež. Tatjana Tretjakova), Istras TN amatierteātris “Ne zolotaja molodjož” (rež. Jūlija Kozjuļenoka).  Bija ieradušies arī viesi no kaimiņu novadiem: Zilupes amatierteātris “Vivat” (rež. Alla Peļičeva), Kaunatas amatierteātris “Kaunatys runuotuoji” (rež. Nellija Vasiļjeva), Blontu TN amatierteātris “Aduks” (rež. Anita Grahoļska).
Smejies_vesels_Pilda_2016 _V_Zulina (18)Divas stundas pagāja nemanot, visi bija no sirds izsmējušies, padarot auksto un lietaino pavasara dienu daudz saulaināku.  Labākais vērtējums aktieru darbam: skatītāju smiekli.  Skatītāji arī bija tie, kas noteica uzvarētāju, piešķirot savu simpātiju balvu. Šogad to saņēma Ņukšu TN amatierkolektīva skečs “Kuozu jubileja” (rež. A. Lipovska).  Laulātā pāra lomās veiksmīgi iejutās jaunie aktieri: brāļi Arvīds un Artūrs Šromi. Viņi ir vidusskolēni, mācās tikai 10. klasē, bet sievas un vīra kāzu jubilejas dialogs viņiem izdevās dabisks, bez pārspīlējumiem, patiesi asprātīgs. Skatītāji to novērtēja: 54 balsotāji izvēlējās tieši viņus.
Pasākumu vadīja Olita Baklāne. Viss bija labi noorganizēts, ritēja raiti. Patīkams pārsteigums bija vietējā līnijdeju kolektīva “Soli pa solim” un bērnu deju grupas “Ritms” uzstāšanās.  Abus kolektīvu vada Svetlana Duzinkeviča.
Katrs tāds pasākums ir arī domubiedru tikšanās, pieredzes apmaiņa, jauna materiāla iegūšana. Rezultātā teātru līmenis pamazām aug.
Pildas TN jau notiek gatavošanās sava slavenākā kolektīva – Pūtēju orķestra – jubilejai, kas notiks 14. maijā.

Vanda Žulina

coloring.cool