LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Mostly cloudy with showers
21°C
 
A A A

Veselības veicināšanas projekta jaunumi: kalanētika un bērna sagatavošanās bērnudārzam

ESF projekta “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) ietvaros janvārī tiek uzsākti šādi jauni pasākumi:

1) Sākot ar 16. janvāri pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem un vecvecākiem kopā  ar bērnu (optimāls bērna vecums 1-3 gadi) tiek rīkotas informatīvi izglītojošās nodarbības “Bērna adaptācija pirms bērnudārza gaitu uzsākšanas”. Nodarbību mērķis ir integrēt bērnus vienaudžu vidū, palīdzēt saudzīgi adaptēties bērnudārza gaitu uzsākšanai, sekmēt bērnu fizisko un psihoemocionālo attīstību, vairot kustību un darbošanās prieku, iedrošināt bērnu vecākus daudzveidīgām nodarbēm ar bērnu, tādējādi stiprinot abpusējo saiti un abu pušu psihoemocionālo komfortu. Nodarbības notiks katru trešdienu  plkst. 10:00 – 12:00  J.Soikāna Ludzas Mākslas skolā (Stacijas iela 62, Ludza). Pieteikšanās obligāta pa tālruni 29187360 vai 26586721 (vismaz vienu dienu iepriekš). Projekta aktivitāti īsteno biedrība “Teātris azotē”.

2) 15. janvārī plkst. 18.00 visi interesenti tiek aicināti uz pirmo kalanētikas nodarbību. Kalanētika ir ārstnieciska un atveseļojoša vingrošana, kas nodrošina ķermeņa dziļās muskulatūras stiprināšanu, īpaši noslogojot iegurņa muskulatūru. Lai nodarbotos ar kalanētiku, nav nepieciešamas speciālas dotības vai spējas. Nodarboties ar to var gan sievietes, gan vīrieši, nav arī vecuma ierobežojumu. Šī zinātniski izstrādātā vingrojumu sistēma ar stingri noteiktajām vingrojumu pozām, sekmē kustību aparāta veselības saglabāšanu un spēj profilaktiski novērst muguras sāpju rašanos. Nodarbības notiks katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 18:00 – 19:30 Ludzas 2. vidusskolas aktu zālē (P.Miglinīka iela 34A, Ludza). Iepriekšēja pieteikšanās nodarbībām nav nepieciešama. Ja iespējams, līdzi paņemt vingrošanas paklājiņu.

Visi projekta pasākumi ir bezmaksas. Informācija par projekta aktualitātēm tiek apkopota un publicēta pašvaldības mājaslapas www.ludza.lv sadaļā “Veselības aprūpe”.

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Ilona Rimša

coloring.cool