LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

“Velomūzika 2019” Martišu Liepu parkā – fotoatskats

Jau devīto gadu pēc kārtas, ar mūzikas instrumentiem ceļasomā, mūziķi, aktieri un līdzbraucēji dodas kopīgā “velo” piedzīvojumā, kur mūzika tiek apmainīta pret naktsmājām. Šogad “Velomūzikas 2019” dalībnieki izvēlējušies savu ceļojumu uzsākt stacijā Kūkas. “Velomūzikas 2019 dalībnieki” devās 8 dienu velobraucienā pa Latgales mazpilsētām un ciematiem, viens no pieturas punktiem – Ludzas novada Martišu ciemats, kur velobraucējus – mūziķus viesmīlīgi sagaidīja Isnaudas Tautas nama vadītāja Biruta Jermaka, kas Kārli Kazāku pazīst pēc viesošanās pagājušā gada vasarā un rudenī. Kārļa viesošanās mērķis bija raidījumu cikla “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” izveide-  šoreiz par Dienvidlatgales Ludzas apkārtnes izloksni. Pērn Kārlis ciemojies pie Ludzas novada iedzīvotājiem, pie tiem, kam latgaļu valoda ir sirdī un dvēselē. Sarunās par Dienvidlatgales izloksni piedalījās ne vien zinoši cilvēki, bet arī iedzīvotāji, kas satikti pavisam nejauši. 

Pasākums “Velomūzika 2019” Martišu Liepu parkā izvērtās visnotaļ mierīgs, sirsnīgs un humora pilns. Tika demonstrēts raidījums “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” par Dienvidlatgales Ludzas apkārtnes izloksni.  Ar priekšnesumu uzstājās dāmas no Isnaudas folkloras kopas. Pēc tam – velomūzikas dalībnieki priecēja klātesošos ar skaistu akustisku koncertu.  

Kā izteicās viesi – Latgaliešu viesmīlība, sirsnība un šeit satiktie cilvēki patīkami pārsteidz, jo reti kur Tevi ielaidīs savās mājās, pabaros un izguldīs, bet Latgalē tas notiek tieši tā! Jau šodien velomūzikas dalībnieki viesojas Malnavā, tālāk viņu ceļš vedīs uz Viļakas novada pusi. 

Aicinām arī Jūs iepazīties ar Kārļa Kazāka veikumu, raidījumu iespējams aplūkot šeit > 

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/144167/dzirdi-balsis-ar-karli-kazaku-3-serija-dienvidlatgales-ludzas-apkartnes-izloksne

 

 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

coloring.cool