LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly cloudy
25°C
 
A A A

Vasaras brīvlaiks sācies – laiks uz darbu!

Jau no 1. jūnija, kad skolās ir sākušās vasaras brīvdienas, sākusies arī Ludzas novada skolēnu nodarbinātības programma.

Šogad bija plānots nodrošināt ar darbu 71 jaunieti.  Pašvaldība saņēma 115 iesniegumus (divi skolēni saņēma atteikumu uzreiz, jo viņu dzīvesvieta deklarēta citā pašvaldībā). Komisija 5 cilvēku sastāvā (tā noteikta ar izpilddirektora rīkojumu) izvērtēja iesniegumus, priekšroku dodot  tiem, kam 2016. gada vasarā nebija iespējas strādāt, kaut arī viņi bija pieteikušies, kā arī bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām vai  daudzbērnu ģimenēm, ģimenēm, kurā viens no vecākiem nestrādā, arī  bāreņiem.

Bija pieteikušies 17 darba devēji. Visvairāk – 20 skolēnus – ar darbu nodrošina Ludzas Medicīnas centrs. 12 skolēniem darbu piedāvāja “Ludzas apsaimniekotājs”. Pārējie uzņēmumi  dod  darbu 2 – 6 jauniešiem.

Šajā vasarā Ludzas pilskalnā notiek arheoloģiskie izrakumi, kur ir nepieciešams jauniešu darbs. Līdz ar to papildus radās vēl 15 darba vietas – tātad  kopā vasarā strādās un sev naudiņu pelnīs  86 novada  jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem.

Tas ir vērā ņemams atbalsts katras ģimenes budžetam.

Ludzas novada pašvaldība ļoti cer, ka nākamajā  gadā dalībai šajā programmā pieteiksies vairāk uzņēmēju un  aicina atbalstīt šo programmu.

Vanda Žulina

Svetlanas Rimšas foto: skolēni piedalās arheoloģiskās izpētes darbos Ludzas pilskalnā

coloring.cool