LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Showers
11°C
 
A A A

Vasarā dzīvojam radoši!

Rad_darbn (3) Rad_darbn (2)

Lai skolēni varētu saturīgi pavadīt brīvo laiku vasaras mēnešos, Ludzas novadā tiek organizētas radošās darbnīcas bērniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem. Pašvaldība šim nolūkam pavasarī izsludināja konkursu, kurā aicināja piedalīties izglītības iestādes un biedrības. Atsauksme bija liela, un atbalstīti tika visi projekti. Ludzas novada pašvaldība piešķīra līdzekļus bērnu ēdināšanai, tāpēc bērnu vecākiem nevajadzēja maksāt.

Rad_darbn (4) Rad_darbn (7)

Jūnijā nodarbības notika četrās radošajās darbnīcās. Ludzas pilsētas ģimnāzijā noritēja „Atjautīgās brīvdienas”. Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas darbinieki sadarbībā ar J. Soikāna Ludzas mākslas skolas pedagogiem organizēja darbnīcu ar nosaukumu „Apaļais stūris – maģisks”. Rezultātā bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā tika apgleznota gaiteņa siena.

Rad_darbn_bibl (1) Rad_darbn_bibl (2)

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā bērni darbojās radošajās darbnīcās „Krāsu draugi”. Ludzas novada sporta skolā 34 jaunieši sportiskajās darbnīcās gatavojās startiem Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē 2013.

Turklāt tika organizēta arī tradicionālā vasaras dienas nometne Ludzas 2. vidusskolā „Aizvējš 2013”. Nometnē nodarbības vadīja skolas pedagogi, psiholoģe un logopēde.

Rad_darbn (6) Rad_darbn (5)

Prieks ir par jauniešu izrādīto iniciatīvu saturīgi pavadīt vasaras brīvlaiku. No 1. līdz 5. jūlijam Ludzas 2.vidusskolā noritēs biedrības „Radošo Iniciatīvu Klubs” rīkotā radošā darbnīca „Protu, protu…”. Bērnu un jauniešu centra telpās no 22. līdz 31. jūlijam darbosies „Sprīdīšu skoliņa”, ko organizē biedrības Ludzas jauniešu klubs „Lietussargs” aktīvisti.

Augustā nodarbības notiks vēl divās radošajās darbnīcās. No 5. līdz 16. augustam Bērnu un jauniešu centrā noritēs darbnīca „Zilo ezeru zeme”, ko organizē Mazpulka, debašu kluba un Award jaunieši. Turpat no 19. līdz 28. augustam radošajās nodarbībās „Četri deju krasti” savas prasmes attīstīs jaunie dejotāji.

Rad_darbn (5) Rad_darbn (8)

Paši radošo nodarbību dalībnieki atzīst, ka interesanti pavadīja laiku, iemācījās darināt jaunas lietas, kļuva patstā-vīgāki un ieguva jaunus draugus. Savukārt strādājošie vecāki priecājas, ka bērni ir nodarbināti un paēdināti, turklāt vēl attīsta savas prasmes un talantus.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Skatieties arī LRT sižetu “Radošās darbnīcas un bērnu nometnes Ludzā”

coloring.cool