LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

VARAM ministrs Kārsavā tiekas ar Latgales pašvaldību vadītājiem

Vakar, 14. septembrī, Kārsavā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Latgales pašvaldību pārstāvjiem. Sarunā piedalījās arī Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Kaspars Gerhards reģionālās darba vizītes laikā iepazinās ar reālo situāciju plūdu skartajās teritorijās. Ilgstošās lietavas Latgales pašvaldībām indikatīvi ir nodarījušas četru miljonu eiro zaudējumus. Ministrs atzina, ka aptuveni trīs miljonus no minētās summas varētu segt valsts. Tika pārrunāti jautājumi par efektīvāku sadarbību, lai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija varētu savlaicīgi novirzīt līdzekļus, nebūtu kavēšanās un ar plūdu seku novēršanu saistītie darbi savlaicīgi varētu tikt pabeigti.

No pašvaldību vadītāju puses tika lūgts sakārtot civilās aizsardzības normatīvos aktus, lai krīzes situācijās pašvaldībām būtu pilnvaras evakuēt cilvēkus piespiedu kārtā.

Lai lemtu jautājumus, kas skar lauksaimniekus, Latgali tuvākajā laikā plāno apmeklēt arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool