LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Valsts policijas paziņojums! Iedzīvotāju ievērībai!

Pēdējā laikā aizvien vairāk policijā tiek saņemti paziņojumi, ka Ludzā un tās apkārtnē suņu īpašnieki savus mājdzīvniekus ved pastaigāties bez pavada. Kā arī viens no problēmjautājumiem ir saistīts ar to, ka mājas dzīvnieku īpašnieki pastaigājās ar saviem suņiem vietās, kur to darīt aizliegts, īpaši pludmalēs pie Ludzas Lielā ezera, Ludzas Mazā ezera peldvietā “ Zaldātu radziņs” un pie Zvirgzdenes ezera. Dažreiz suņi uzvedās agresīvi.

      Atgādinām, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suni ved pavadā, sunim ir jāuzliek uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai.

          Policija atgādina, ka saskaņā ar esošās likumdošanas normām, Ludzas novada pašvaldība ir izstrādājusi saistošos noteikumus par mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas kārtību, kuru mērķis ir novērst mājas dzīvnieku klaiņošanu, to radīto traumu rašanos un iespējas inficēties ar infekcijas slimībām, novērst zaļo stādījumu bojāšanu un sekmēt teritorijas sakoptību nodrošinot veselīgu un tīru vidi. Katra mājas dzīvnieka pienākums ir nepieļaut, ka mājas (istabas) dzīvnieks piemēslo daudzdzīvokļu māju vai publisku ēku telpas, sabiedriskas vietas Ludzas pilsētas un ciemu teritorijās. Vedot pastaigā suni, ņemt līdzi inventāru ekskrementu savākšanai un tos savākt. Mājdzīvnieku atrašanās nav pieļaujama šādās vietās: brīvpieejas sporta laukumos, bērnu rotaļu laukumos, pašvaldības ēkās, publiskās peldēšanās vietās, kapsētās, aizliegta mājas dzīvnieku turēšana uz balkoniem un lodžijām. Pievēršam uzmanību, ka mājas (istabu) dzīvnieku barošana nav pieļaujama publiskas nozīmes, dzīvojamo un nedzīvojamo ēku koplietošanas telpās un to tuvumā vismaz 20 metru attālumā no būves ārējās kontūras.

Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām – no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām – no septiņsimt līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par bīstama suņa turēšanas prasību pārkāpšanu — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no simt desmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot dzīvnieku vai bez tā konfiskācijas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

 

 

coloring.cool