LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
21°C
 
A A A

Valsts policija informē

Latvijas_Valsts_Policija_99a30_450x450Š.g. 7. martā no rīta policijā saņemts paziņojums par to, ka tika izdarīta zādzība no veikala c.Blonti, Blontu pagasts, Ciblas novads. Nakts laikā garnadži iekļuva iekšā caur logu un nozaga alkoholiskos dzērienus un pārtikas produktus. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – ap 340 EUR. Uzsākts kriminālprocess par zādzības izdarīšanu. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, nākamajā dienā policijas darbinieki aizturēja 2 personas, kas, iespējams, bija saistītas ar notikušo zādzību. Aizturētie – 1981. gadā un 1994. gadā dzimušie vīrieši no Ludzas novada. Kādā sādžā tika atrasta daļa no nozagtām precēm. Izmeklēšanas gaitā policijas darbinieki noskaidroja, ka minētā zādzībā piedalījās vēl 2 personas. Turpinot iespējamo veikala zagļu meklēšanu, š.g. 22. martā policistiem izdevās aizturēt tos: 1982. gadā un 1983. gadā dzimušos vīriešus. Visas ar šo zādzību saistītas personas agrāk ir vairākkārt bija nonākušas policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

***

Š.g. 22. martā Ludzā tika aizturēts 1975. gadā dzimušais vīrietis par viltotas naudaszīmes realizāciju. Vīrietim bija 100 EUR banknote, par kuras īstenumu radās aizdomās. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192.panta pirmās daļas – par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošās naudaszīmes izplatīšanu. Esošā likumdošana paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Minēta naudaszīme izņemta un nozīmēta ekspertīze.

Turpinot izmeklēšanu, policijas darbinieki noskaidroja, ka šis vīrietis ir saistīts ar nelikumīgo narkotisko vielu apriti. Kā rezultātā, vīrieša dzīvesvietā viņa personīgajās mantās tika atrastas polietilēna iepakojums ar tumšās krāsas augu valsts izcelsmes masu, kura ir līdzīga marihuānai.

coloring.cool