LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
21°C
 
A A A

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle turpmāk donorus pieņems jaunās telpās trīs dienas nedēļā un rīko Donoru nedēļu

Šodien, 10. septembrī Valsts asinsdonoru centrs (VADC) atklāja jaunās Latgales filiāles telpas SIA Rēzeknes slimnīcā, 18. novembra ielā 41, 4.stāvā.
VADC direktore Iveta Ozoliņa: „Latgales filiāles telpas Rēzeknes slimnīcā ir īpaši pielāgotas asins un asins komponentu savākšanas prasībām un tās aprīkots tā, lai Rēzeknes un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem būtu droši un ērti ziedot asinis. Radot iespēju telpu maiņai, VADC cer piesaistīt jaunus asins donorus Latgales reģionā un uzlabot darba apstākļus VADC Latgales filiāles darbiniekiem.”
VADC Latgales filiālē, kas pieņem gan savās telpās Rēzeknē, gan regulāri dodas izbraukumos pie donoriem Latgalē un Vidzemē, 2014. gadā kopā asinis ziedot bija atnākuši 4684 cilvēki no tiem 2208 vīrieši un 2477 sievietes, kopā noziedojot 7744 devas jeb apmēram 3484 litrus asiņu, kas ir aptuveni 15% no visām Latvijā saziedotajām asinīm.
VADC Latgales filiāles vadītājs Sergejs Šimovs: „Līdz ar darbu uzsākšanu jaunajās telpās esam pagarinājuši donoru pieņemšanas laiku, un turpmāk donorus uz asins ziedošanu gaidīsim trīs dienas nedēļā: pirmdienās, trešdienās un piektdienās. Jau esam saņēmuši atzinīgus vārdus no donoriem un ticam, ka jaunās, estētiski pievilcīgās telpas mudinās donorus asinis ziedot regulāri!”
Latgales filiāles atklāšanā piedalījās LR Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktors Ēriks Miķītis, Valsts asinsdonoru centra direktore Iveta Ozoliņa, VADC Latgales filiāles vadītājs Sergejs Šimovs, kā arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.
VADC Latgales filiāles pārcelšanās uz jaunām telpām SIA Rēzeknes slimnīca notiek pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu un Rēzeknes pilsētas domes atbalstam.
Lai atzīmētu pārcelšanos uz jaunajām telpām VADC Latgales filiāle no 14. līdz 18. septembrim rīko Donoru nedēļu, un aicina ikvienu atsaukties aicinājumam ziedot asinis. Gaidīti tiek gan tādi asins donori, kas asinis ziedojuši jau iepriekš, gan īpaši tādi, kas to nolems darīt pirmo reizi. Rēzeknē asinis var ziedot VADC Latgales filiālē Rēzeknes slimnīcā (18.novembra ielā 41, 4. stāvā), pirmdien, trešdien, piektdien no 8:00 līdz 15:00. Tālrunis uzziņām: 64623704. Aicinām donorus piedalīties arī izbraukumā 15. septembrī no plkst. 9.00 līdz 13.00 Dagdas kultūras namā, Alejas ielā 29. Pirms došanās ziedot asinis pārliecinieties VADC tīmekļa vietnē www.donors.lv vai jūsu asinsgrupas asinis šobrīd ir nepieciešamas.
Ziedojot asins, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi, ID karti vai autovadītāja apliecību. Nepieciešams līdzi paņemt arī bankas konta numuru.
Donoru nedēļa notiek VADC kampaņas „Mums ir viena asinsrite” ietvaros, kas tiek īstenota, lai atgādinātu, ka mēs visi esam saistīti un kādu dienu asinis var vajadzēt jebkuram no mums. Kampaņai izvēlēts ļoti simbolisks vizuālais risinājums – Lielvārdes josta, kurai sāk aptrūkties sarkanais pavediens. Kampaņas reklāmas klips apskatāms šeit.

Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67408878; 28663415

Picture1

coloring.cool