LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Sunny
12°C
 
A A A

Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!

Atbalstot, Latvijas Nacionālā kultūras centra projektu, Ludzas Tautas nams aicina senioru deju kolektīva “Atvasara” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Reizē” dalībniekus 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties akcijā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”.

Pasākums “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” šogad tiek rīkots virtuālā vidē, uzsverot tradīcijas neatkarību no sarežģītiem apstākļiem. Svētku dienā, 4. maijā, ikviens ir aicināts posties goda drēbēs – savā tautas tērpā – un vienatnē vai kopā ar ģimeni nofotografēties. Savukārt mākslinieciskie kolektīvi vai iestādes tiek rosinātas jau iepriekš sagatavot foto kolāžu ar to dalībniekiem tautas tērpos. Fotogrāfijas pulksten 12 jāpublicē sociālo tīklu vietnē “Facebook” savā, kolektīva vai iestādes kontā.

Laiks, kas saistīts ar zināmu grūtību pārvarēšanu ir īstais brīdis, lai katrs mēs, kas piedalīsimies tautas tērpu gājienā, apliecinātu savu nolūku – būt kopā un ieguldīt artavu Latvijas kultūras vērtību dzīvotspējā. Dalība gājienā ir arī cieņas apliecinājums savai valstij,” teic LNKC direktore Signe Pujāte

Tautas tērps ir Latvijas simbols un lepnums, tas ir viens no mūsu tradicionālās kultūras pamatiem. Tieši tautas tērps visspilgtāk raksturo lokālo savdabību, kas dažādu vēstures apstākļu ietekmē izveidojusies Latvijas novados, dodot iespēju vienkopus redzēt smalkas amatniecības prasmes, unikālo gaumes un krāsu izjūtu,” tā M. Grasmane.

Aicinu atbalstīt piekto tautas tērpu virtuālo gājienu,

Tautas nama direktore V. Razumovska

coloring.cool