LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
28°C
 
A A A

Uzsākta pontonu tilta idejas realizēšana

Pagājušā gada nogalē Ludzas novada pašvaldība tika atzīta par uzvarētāju konkursā Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020. gadā,  ieguva 1. vietu un galveno balvu – 25 000 eiro.

Par naudas balvas izlietošanu tika veikta iedzīvotāju aptauja, tā kā lielākā daļa respondentu atbildēja, ka vēlas, lai Ludzā tiktu realizēta ideja par Pontonu tilta izbūvi, pašvaldība ņēma vērā sabiedrības viedokli un tika uzsākts darbs pie idejas realizēšanas.

  

Tad nu lūk, pludmalē “Radziņš” ir manāma būvnieku rosība, ir uzsākti būvdarbi, gājēju celiņa izbūvei no esošā celiņa līdz pontona tilta konstrukcijai, pontonu tilta konstrukcijas ir izgatavotas un to uzstādīšana plānota jau pēc nedēļas.Pontonu tilts/laipa savienos pludmali “Radziņš” ar Mazā Ezerkrasta ielu. Mazā Ezerkrasta ielas pusē pontona tiltu ir plānots pievienot pie esošās pontona laipas konstrukcijas. Pontonu tilts plānots 289 metrus garš, tas būs garākais pontonu tilts Latvijā, šobrīd Viļakā atrodas garākais pontonu tilts, kas ir 144 metrus garš.

Cerēsim, ka šis objekts būs ne tikai iemīļota ludzāniešu pastaigu vieta, bet arī interesants un pievilcīgs tūrisma objekts, kas piesaistīts apmeklētājus no citiem novadiem.

Par konkursu:

Konkursa finālā nokļuvuva tās pašvaldības, kuras saņēma visaugstākos rezultātus pirmajā un otrajā konkursa norises posmā, kad tika izvērtēti un izanalizēti pašvaldību administratīvie dati, dzimstības un migrācijas saldo dati, pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā, pašvaldību īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Tāpat svarīga loma bija iedzīvotāju balsojumam.  

Trešajā konkursa kārtā pēc desmit pašvaldību attālinātām prezentācijām konkursa komisija visaugstāk novērtēja pašvaldības, kas pierādīja savu neatlaidīgo darbu 2020. gadā, atbilstoši savām iespējām un individuālajai situācijai uzlabojot pakalpojumus un piedāvājumus ģimenēm. Un kā pierādījums tam ir iedzīvotāju atsauksmes. 2020. gada uzvarētājs – Ludzas novada pašvaldība – izceļas ar atvērtību viedokļu dažādībai, rūpējas par sakārtotu infrastruktūru un tās pieejamību, motivē gan skolēnus, gan studentus, gan attiecīgo jomu jaunos speciālistus. 

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

Video: par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. gadā atzīta Ludzas novada pašvaldība

Video: Ludzas novada pašvaldības prezentācija konkursam “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” 

 

Informāciju sagatavoja Ilona Mekša,

Jana Dukaļska

coloring.cool