LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
21°C
 
A A A

Uzņēmuma MikroTik dāvinājums Ludzas pilsētas ģimnāzijai

Latvijas uzņēmums SIA “Mikrotīkls”, kurš ir viens no vadošajiem datortīklu maršrutēšanas aparatūras un programmatūras izstrādē uzņēmumiem arī pasaulē, izglītības iestādēm piedāvā iespēju izveidot bezvadu datortīklu savā mācību iestādē, dāvinot pašu ražoto aparatūru bez maksas.

Šī gada marta mēnesī skolā pieņēmām lēmumu, izstrādāt un iesniegt Ludzas pilsētas ģimnāzijas pieteikumu projektam “Bezmaksas bezvadu datortīkls skolai no MikroTIK”, ar mērķi uzlabot bezvadu datortīkla nodrošinājumu skolas 2.korpusā.

Jau aprīlī Ludzas pilsētas ģimnāzijā tika saņemta vērtīga dāvana – bezvadu interneta aprīkojuma komplekts. Jaunais aprīkojums nodrošinās kvalitatīvu bezvadu interneta pārklājumu visās skolas 2.korpusa iekštelpās. Ar mūsdienīgo un efektīvo interneta tīklu tiks būtiski uzlabots mācību un izziņas process skolēniem un darba apstākļi skolotājiem. Skolai gan patstāvīgi jāorganizē un jāfinansē nepieciešamo palīgmateriālu iegāde un aprīkojuma montāžas darbi. Paredzam, ka līdz maija sākumam darbi būs pabeigti.

Nedaudz par dāsno dāvinātāju: tas ir uzņēmums, kas starptautiski pazīstams ar zīmolu MikroTik, dibināts Latvijā un 20 gadu darbības laikā attīstījies par vērienīgu un pasaulē zināmu datortīklu aprīkojuma ražotāju. 1997.gadā uzņēmuma darbinieki izstrādāja pirmo uz Linux operētājsistēmas bāzētu RouterOS programmatūras sistēmu, kas paredzēta kompānijas ražotajām tīkla iekārtām, kā arī standarta x86 tipa datoriem. 2002.gadā MikroTik sāka izgatavot arī tīkla aparatūru, tapa RouterBOARD zīmols. Šobrīd MikroTik zīmols ir pazīstams visā pasaulē.

SIA “Mikrotīkls” ar Wi-Fi tīkla iekārtām Latvijā ir apgādājusi jau vairāk kā 150 skolas un bērnudārzus. 2015.gada decembrī uzņēmums veica 1 miljonu eiro lielu ziedojumu Bērnu slimnīcas fondam.

Ludzas pilsētas ģimnāzija pateicas uzņēmumam MikroTik par dāsno dāvinājumu.

Datorspeciālists Edgars Volkovs

coloring.cool