LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Uzmanību! Gatavību! Starts!

Visi tie, kas pazīst Ņukšu ciemu un spēj tajā orientēties bez kompasa un kartes, šī gada 27.jūlijā tika aicināti uz pasākumu „Orientēšanās sacensības ģimenēm”. Pasākums tika organizēts ar mērķi veicināt iedzīvotāju interesi par dzimtās puses kultūrvēsturisko mantojumu un apkārtējo vidi, dot iedzīvotājiem iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, kā arī veicināt iedzīvotāju sabiedrisko aktivitāti un iesaistīt sabiedriskās dzīves norisēs dažāda vecuma pārstāvjus.

mafijaSacensībām pieteicās 6 komandas – 5 „vietējās” no Ņukšu pagasta un 1 no kaimiņos esošā Pureņu pagasta. Komandām kompasu un karšu vietā tika izdalīti maršruti ar objektu fragmentu fotogrāfijām. Dalībniekiem pēc attēlā redzamajiem fragmentiem bija jāatpazīst objekti, jāatrod tie un jāaizpilda objektos novietotās uzdevumu lapas.

vanagiMaršrutos tika iekļauti sekojoši objekti: Pildas Romas katoļu baznīca, pasta nodaļa „Ņukši”, Ņukšu pagasta pārvalde, bijušās Ņukšu pamatskolas ēka, krucifikss, Pildas ezers un Ņukšu pagasta bibliotēka. Visas komandas veiksmīgi tika galā un veica maršrutu pārsteidzoši ātri. Veiklākie izrādījās komandas „Vanagi” dalībnieki, kuri maršrutu veica 18 minūtēs! Bet noteicošais bija ne tikai ātrums. Arī atbilžu precizitāte tika ņemta vērā, un te labākos rezultātus uzrādīja komanda „Mafija”, atbildot pareizi uz pilnīgi visiem jautājumiem. Finišā komandu dalībniekus un to līdzjutējus sagaidīja pārsteiguma balvas un “Ludzas maiznīcā” ceptais kliņģeris.

Paldies Ludzas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, Ņukšu pagasta pārvaldei par palīdzību pasākuma organizēšanā un Ludzas novada TIC par informatīvajiem materiāliem!

Ž.Vasiļevska,

Ņukšu pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool