LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Ulda Šalajeva vieslekcija par darba un prakses iespējām Eiropas Savienības (ES) iestādēs, ES ierēdņu atlases testiem un Erasmus+ programmu Ludzā

P-028501-00-04hEiropas Komisijas pārstāvis no Briseles Uldis Šalajevs sniegs bezmaksas vieslekciju par darba un prakses iespējām Eiropas Savienības (ES) iestādēs, ES ierēdņu atlases testiem un Erasmus+ programmu š.g. 23.martā Ludzā.

Ludzā: Kā un kāpēc pieteikties darbam Eiropas Savienības (ES) institūcijās un kļūt par ES pastāvīgo darbinieku – ierēdni? Kādus kandidātu atlases testus, kur un kad jāaizpilda? Kādas stratēģijas pielietot, kārtojot Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atlases testus un kā veiksmīgi sagatavoties ES darba intervijām? Vai, kad, kur un cik ilgi praktikanti var stažēties apmaksātā praksē ES institūcijās? Kādas iespējas iedzīvotājiem piedāvā jaunā ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma “Erasmus+”? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes sniegs Uldis Šalajevs, Eiropas Komisijas Preses dienesta preses sekretārs, bezmaksas vieslekcijā par karjeras iespējām Eiropas Savienības iestādēs un EPSO atlases testiem. Pasākums notiks trešdien, 23.martā, no plkst. 13:00 līdz 15:00 Ludzas pilsētas ģimnāzijā (Blaumaņa ielā 4, Ludzā).

“Pareizajā laikā un vietā sniegtā informācija ir mūsdienās visvērtīgākais kapitāls. Ļoti ceru, ka Ludzas novadniekiem un pārējiem interesentiem šis varētu būt brīdis, lai varētu sākt apsvērt savas [turpmākās] karjeras iespējas, strādājot starptautiskā vidē, tomēr tajā pat laikā – dzīvojot fiziski savās dzimtajās sētās Latvijā,” uzsver vieslektors Uldis Šalajevs.

Uldis Šalajevs (33, Ļaudonietis, Madonas novadnieks) 2003.gadā absolvēja Ērgļu arodvidusskolu (tagad – Priekuļu tehnikums Ērgļi), 2005.g. – Avans Universitāti (Avans Hogeschool, Erasmus studentu apmaiņas programmas ietvaros) Nīderlandē, savukārt 2007.g. – Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti (ITF). Pēc stažēšanās Eiropas Parlamentā 2009. un 2010.gados Briselē, U.Šalajevs divus gadus strādāja Eiropas Ārējās darbības dienestā (EEAS) par rīkotājdirektora Eiropas un Centrālās Āzijas jautājumos palīgu, tad par palīgu Eiropas Savienības Komisāru kabinetos. Kopš 2015.gada, Uldis Šalajevs ir Preses sekretārs Eiropas Komisijas Preses dienestā Briselē, ikdienā komunicējot angļu, vācu, franču un krievu svešvalodās. Vieslekcija ir akcijas „Atpakaļ uz skolu 2016” sastāvdaļa, tomēr tā tiek organizēta vieslektora U.Šalajeva personīgā atvaļinājuma laikā Latvijā.

Akcija „Atpakaļ uz skolu 2016”

Š.g. no 14.marta līdz 10.maijam Latvijā jau devīto gadu norisināsies akcija “Atpakaļ uz skolu 2016”. Tās laikā Eiropas Savienības (ES) institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā ikdienas darba pieredzē un zināšanās par Eiropas Savienību. Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES politikas jomām. Šo iniciatīvu 2007.gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts ES Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008.gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā. 2015.gadā šajā akcijā piedalījās 150 ES lietu eksperti no gandrīz 30 dažādām institūcijām un organizācijām. Skolās viesojās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Komisijas ģenerāldirektorātu darbinieki, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, Fiskālās disciplīnas padomes, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Republikas Saeimas, Valsts probācijas dienesta, jaunatnes organizācijas „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”, biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” un Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa darbinieki. Piedalījās arī Ārlietu, Tieslietu, Ekonomikas, Kultūras, Aizsardzības un Finanšu ministriju eksperti. Akcijā iesaistījās arī vairāki ārvalstu pārstāvji – Lietuvas Republikas vēstnieks Latvijā, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā, Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) eksperti un Polijas Republikas vēstniece Latvijā.

Akciju „Atpakaļ uz skolu 2016” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbība ar biedrību „Eiropas Kustība Latvijā” un jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Informācija par akcijas norisi – http://esmaja.lv/atpakal_uz_skolu

Reģistrācija, papildu informācija:

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties pie Marikas Čerņavskas, Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes metodiķes, tālr.: 65707141, e-pasts: [email protected].

Screenshot (73)

coloring.cool