LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Turpinās pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras gada balvai „Boņuks 2015”

bonuks_2014_1Vēl nākamnedēļ par sasniegumiem un padarīto latgaliešu kultūrā 2015. gadā var pieteikt Latgaliešu kultūras gada balvai. Balvu saņēmēji tiks noskaidroti svinīgā ceremonijā 2016. gada 28. februārī, izrādot uzvedumu „Saule. Bērni. Rainis” ar ērģelnieces Ivetas Apkalnas piedalīšanos, bet tās otrajā daļā, pasniedzot balvas laureātiem, ceremonijas vadītāja Kristapa Rasima uzraudzībā.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai „Boņuks 2015” elektroniskā formātā, pa pastu vai aizpildītas tiešsaistes pieteikuma veidā Latgales vēstniecība GORS gaidīs līdz 2016. gada 11. janvārim, bet, lai nebūtu tā, ka kāds pretendents palaists garām vai aizkavējies pieteikums, kamēr tiek apkopoti jau saņemtie pieteikumi, organizatori pieļauj anketu iesniegšanu līdz 15. janvārim. Šobrīd balvai saņemtas vairāk nekā 100 anketas. Pieteikumus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ir kā iepriekšējā gada balvas saņēmēji, tā pieaicinātu savu sfēru (sabiedriskās aktivitātes, mūzika, literatūra) pārzinātāji.

Ik gadu Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā satiekas aktīvākie ļaudis, kuru darbības, dzīves aicinājuma un rosīšanās lauks ir latgaliešu kultūra vai ar to saistītas nozares. Katru gadu balvu pasniegšanas ceremonija tiek kuplināta ar latgaliskiem muzikāliem priekšnesumiem vai pērnā gada spilgtākajiem uzvedumiem. 2016. gada 28. februārī ceremonijas pirmajā daļā būs iespēja otro reizi piedzīvot festivālā „ORGANismi” tapušo muzikālo uzvedumu „Saule. Bērni. Rainis”, kurā ērģeles spēlē Izcilības balvas kultūrā saņēmēja Iveta Apkalna, bet otrajā daļā būs svinīga balvu pasniegšana, kuras vadīšana šoreiz atkal uzticēta aktierim un mūziķim Kristapam Rasimam. Uz apbalvošanas ceremoniju klātienē ir gaidīts ikviens interesents. Biļetes var nopirkt Latgales vēstniecības GORS un „Biļešu Paradīzes” kasēs, cena 3,00 €.

Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas aizsācēji 2008. gadā bija biedrības „Kukuži” un „Latgolys Producentu Grupa”, bet 2013. gadā balvas organizēšanu pārņēma Latgales vēstniecība GORS. 2015. gada balvai pretendentu pieteikumi tiek pieņemti 19 nominācijās, kas skar sabiedrisko aktivitāšu, mūzikas un literatūras sfēras.

Pērn balvas par paveikto, sasniegumiem vai aktiviatāti latgaliešu kultūrā 2014. gadā balvas saņēma rakstniece Inga Ābele par romānu „Klūgu mūks”, dziesminieks Kārlis Kazāks, mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks, literāte Ilze Sperga, Viestura Kairiša dokumentālā filma „Pelikāns tuksnesī”, komponists Rihards Dubra, grupas „Bez PVN”, „Dabasu Durovys”, „Laimas Muzykanti”, „Elektrofolk” un citi, bet balva par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā tika pasniegta žurnālistei Marutai Latkovskai.

Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2015” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija, Rēzeknes pilsētas dome un Latgales reģiona pašvaldības.

Tiešsaistē anketas aizpildāmas: http://ej.uz/Bonuks_2015. Saziņai un jautājumiem: [email protected]
Nolikums un plašāka informācija: http://latgalesgors.lv/lv/latgaliesu-kulturas-gada-balva-bonuks

coloring.cool