LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Trīs paaudzes, trīs mākslas veidi izstādē „Noslēpums”

DSCF1417Sestdien, 11. aprīlī, Ludzas Novadpētniecības muzejā atklāja izstādi „Noslēpums 70…40…20”. Tajā savu pasaules izjūtu gleznās atklāj Inese Kaziniece, keramikā – Aleksandrs Zobens, fotogrāfijā – Kristiāns Kazinieks. Kāpēc nosaukumā ir tieši šie trīs skaitļi? Izrādās, tas ir pavisam vienkārši: Kristiānam šomēnes paliks 20 gadi, viņa māmiņai Inesei pašlaik ir 40, bet Aleksandram – 70. Trīs paaudzes, trīs mākslas veidi, trīs atšķirīgi redzējumi.
DSCF1431Inese ir J. Soikāna mākslas skolas un Vakara vidusskolas skolotāja, personālizstādes rīko regulāri. Viņas gleznās dominē spilgtas krāsas, spēcīga ekspresija, sakrālie motīvi. Tieši Inese ir šīs izstādes iniciatore. Kristiāns pašlaik studē RTU Būvniecības fakultātē, nopietni aizraujas ar hokeju. Viņa hobijs jau sešus gadus ir arī fotografēšana. Kristiāns gan neuzskata, ka viņa darbi būtu jāeksponē izstādē, bet, mammas pierunāts, ir tam piekritis. Fotogrāfijas lieliski papildina keramikas un glezniecības pasauli, kurā ieskatāmies.
DSCF1421Aleksandrs Zobens ir Ineses studiju kolēģis, mākslinieks no Ikšķiles. Aleksandrs ir pedagogs Ikšķiles un Ogres Mākslas skolās, kur pasniedz keramiku un veidošanu, bet agrāk ir mācījis fotografēšanu Mākslas akadēmijā.
Aleksandra keramikas darbi ir savdabīgi, tie nav līdzīgi mūsu Latgales meistaru devumam.  Vairākos no tiem skatāmi putnu motīvi, bet tā ir tikai neliela daļa no mākslinieka fantāzijas lidojuma. Kā mākslinieks pastāstīja, darbu tapšanā tehniski sarežģītākais ir tieši apdedzināšanas process ļoti augstā temperatūrā.  Aleksandrs regulāri piedalās starptautiskās izstādēs. Ideja veidot kopizstādi ar Inesi un Kristiānu radusies pēkšņi, kādā telefonsarunā. Aleksandrs šo izstādi velta savai mūžībā aizgājušajai dzīvesbiedrei, arī māksliniecei. DSCF1420

Izstādes atklāšana notika sirsnīgā gaisotnē. Māksliniekus sveica kolēģi, muzeja darbinieki, tuvinieki, Ludzas novada pašvaldības vārdā – izpilddirektors Sergejs Jakovļevs. Muzikālo fonu veidoja Paulas Baranovas priekšnesumi.
Katrs no mums izjūt dzīvi savādāk. Māksla ļauj atklāt šo redzējumu arī citiem.

 

 

Vanda Žulina

coloring.cool