LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
22°C
 
A A A

Trīs paaudzes, kopīgi darbojoties, katoļu draudzes mājā svin Svētā Jāzepa dienu

Jazepa_diena (85)Droši vien katrs, kas nav uzaudzis lielā trīs paaudžu ģimenē ar bagātām svētku svinēšanas tradīcijām, kaut reizi ir ilgojies, lai viņam būtu vecmāmiņas, vectētiņi, tantes un onkuļi, abi vecāki un vesels pulks brāļu un māsu. Lai svētki aizritētu draudzīgā kņadā un rosībā ap lielu svētku galdu, lai tiktu kopīgi cepts un gatavots, lai tiktu rotāta māja, lai skanētu dziesmas un bērnu smiekli. Lai ikviens varētu ienirt šajā svētku troksnī, darboties, draudzēties un justies piederīgs. 

Tieši šādās noskaņās 19. marta priekšpusdienā Ludzas katoļu draudzes nama mājīgajās telpās notika Svētā Jāzepa dienas pasākums.

Jazepa_diena (35)Ar Ludzas pilsētas Sociālā dienesta starpniecību uz pasākumu bija aicinātas mazaizsargātās daudzbērnu ģimenes, bet ciemiņus savā pulkā mīļi uzņēma katoļu draudzes „Baznīcas skoliņas” bērni un pedagogi, kā arī biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” aktīvās sievietes. Pasākumu plkst. 10 00 baznīcā ievadīja Svētā Jāzepa dienas Sv. Mise, bet pēc tam kuplais bērnu un pieaugušo pulciņš devās uz draudzes māju, kur viņus gaidīja iepazīšanās spēles, picu un Lieldienu figūriņu cepšana, Lieldienu rotājumu gatavošana un jautras spēles. Noslēgumā daudzbērnu ģimenes saņēma biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” sarūpētās dāvaniņas un visi klātesošie mielojās pie svētku galda ar pašu ceptajiem un atnestajiem gardumiem.

Jazepa_diena (45)Liels paldies visiem iesaistītajiem – Ludzas pilsētas Sociālajam dienestam un personīgi Lilitai Gorbunovai-Kozlovai par ģimeņu uzrunāšanu un sirsnīgo iesaistīšanos pasākumā, „Baznīcas bērnu skoliņas” skolotājām un bērnu vecākiem, biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” aktīvistēm, kuru čakli adītās zeķītes tagad sildīs bērnu kājas, kā arī uzņēmējam Sergejam Bogdanovam un Ludzas novada domes priekšsēdētājai Alīnai Gendelei par saldajām dāvanām! Pasākums vēlreiz pierādīja, ka ģimeniskā atmosfērā, kur kopā darbojas vairākas paaudzes, katrs var justies gaidīts un pieņemts.

Marika Čerņavska

Teterevu_fonds_logoPasākums notika projekta „Dzīvo līdzi – dzīvo labi Ludzā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Ieskatam daži vārdi par sv. Jāzepu. Pasaulē, kur daudzi saka: „Lai notiek mana griba”, sv. Jāzeps mums rāda brīnišķīgu piemēru, sakot Dievam: „Lai notiek Tavs prāts”. Par Jāzepu Svētajos Rakstos ir teikts ļoti maz, tomēr no aprakstītā mēs varam uzzināt, ka viņš ir paklausīgs un uzticīgs Dieva plāna pildītājs. Jāzepam bija stipra ticība, viņš uzticējās Kungam. Kaut arī Jāzeps bija klusas dabas, viņa darbi runāja skaļāk par jebkādiem sprediķiem. Lasot par Jēzus dzīves sākumu, tieši Jāzepā ieraugām vīrieša simbolu, kura spēks, uzticēšanās un pazemība atspīd kā jauna radība, par kādu caur Jēzus krustu ir iespējams tapt ikvienam.

Notikumi, kuru virpulī Jāzeps nonāca, bija sarežģīti. Droši vien Jāzeps tika kārdināts šaubīties un uztraukties par to, ko padomās citi. Taču šis vīrs nelūdza no Dieva laiku, lai saprastu, neko nejautāja, bet apņēmīgi darbojās. Jāzeps nekad nesūdzējās par sūro dzīvi, bet bija vienmēr gatavs atbildēt Dieva plānam, līdzko Dievs parādīs jaunu ceļu. Tāpat kā Jāzeps, arī mēs tiekam aicināti būt cēlsirdīgi – pieņemt Dieva žēlastību un spēku, kas palīdzēs nezaudēt uzticību Kungam. Jāzepa svētums un paklausība var likties pārāk neiespējami mūsu ikdienā. Taču atcerēsimies, ka Jāzeps bija vienkāršs cilvēks. Viņam tāpat kā mums bija jāiemācās saklausīt Dieva balsi un atšķirt Viņa gribu no savējās.  Kaut arī mēs varētu kā viņš mācīties uzticēties Kungam un pakļauties Viņam, nevis savām iegribām!

māsa Brigita

 

 

 

coloring.cool