LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks
Ludza
Rain
13°C
 
A A A

Tiks uzlabota satiksmes drošība Ludzā

Sakarā ar satiksmes drošības problēmām, kas saasinājušās uz Ludzas pilsētas ielām, Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” un Valsts policijas LRP Ludzas iecirkņa amatpersonām plāno veikt grozījumus satiksmes kustības organizēšanā. Vairākos ielu posmos un krustojumos tiks uzstādītas jaunas ceļa zīmes.

Sakarā ar Krāslavas ielas seguma slikto stāvokli ir paredzēts uz laiku, kamēr rit automaģistrāles A12 rekonstrucija, ierobežot smago transportlīdzekļu kustību posmā no Ludzas apvedceļa virzienā uz Runtortu un tālāk uz Stoļerovu (ceļš V526 Ludza-Auziņi-Stoļerova). Šajā Krāslavas ielas posmā būs noteikts masas ierobežojums virs 20 tonnām.

Sakarā ar iedzīvotāju sūdzībām, ko saņēmis Valsts policijas LRP Ludzas iecirknis, policija izvērtēja situāciju Raiņa un 18. Novembra ielu krustojumā  un  iesniedza Ludzas novada pašvaldībai “Priekšrakstu par satiksmes drošības uzlabošanu”  (priekšraksts saņemts 13.03.2017). Policija norāda uz nepieciešamību uzlabot pārskatāmību Raiņa un 18. Novembra ielu krustojumā. Sakarā to tiks liegta transportlīdzekļu apstāšanās konkrētā posmā – Raiņa ielas labajā pusē virzienā no krustojuma uz Biržas ielu (pie SIA “Ēriks OVV” pārtikas veikala). Lai nodrošinātu gan gājēju, gan braucēju drošību, tiks uzstādītas ceļa zīmes nr. 326 “Apstāties aizliegts” un nr. 803 “Darbības zona”. Apstāšanās zonas garums vēl tiek izvērtēts un tiks saskaņots ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Foto: Vieta, kur novietotais autotransports apgrūtina pārskatāmību un apdraud satiksmes drošību.

Gājējiem ir problemātiski šķērsot Latgales un Skolas ielu krustojumu. Lai nodrošinātu drošu gājēju pārvietošanos šajā krustojumā, tiks ierobežots braukšanas ātrums – 30 km/h – posmā no Latgales ielas krustojuma ar A. Upīša ielu līdz krustojumam ar Skolas ielu.

Informē Arturs Isakovičs,

pašvaldības Inženierkomunikāciju speciālists

Svetlanas Rimšas foto

coloring.cool