LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
20°C
 
A A A

Tika sveikti un godināti mūsu policijas darbinieki

5. decembrī Latvijā tiek atzīmēta Policijas darbinieku diena – pirms 100 gadiem, 1918. gada 5. decembrī, Tautas padome pieņēma noteikumus par policijas izveidi.

11. decembrī svinīgā pasākumā Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes Ludzas iecirkņa zālē pulcējās gan Ludzas policijas darbinieki, gan arī viesi, lai atzīmētu 100. gadadienu kopš policijas izveides Latvijā un godinātu labākos no labākajiem.

Ludzas iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Točelovskis pateicās policijas darbiniekiem par godprātīgu un profesionālu savu dienesta pienākumu pildīšanu, pateicoties kam viņi ir sasnieguši augstus darba rezultātus. Pateicības vārdi tika veltīti arī sadarbības partneriem – gan pašvaldībām, gan pārējām tiesībsargājošām iestādēm.

VP LRP Ludzas iecirkņa KPN inspektore Jeļena Rutkovska informē, ka šai dienā tradicionāli sanāksmes laikā tika godināti labākie policisti, kuri ir saņēmuši dažādus apbalvojumus. Ar Iekšlietu ministrijas Sudraba “Goda zīmi” tika apbalvots majors Deniss Žulins. Iekšlietu ministrijas Goda raksts par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, augstu profesionalitāti, sasniegtiem darba rezultātiem tika pasniegts majoram Aleksandram Borisovam, majorei Ivetai Tjagunei, kapteinei Vitai Onufrijevai, kapteinei Inesei Žukovskai un Dokumentu pārvaldības nodaļas lietvedei Ainai Germovai. Savukārt Iekšlietu ministrijas Pateicība tika piešķirta majoram Igoram Onufrijevam, majoram Alvim Mežalam un seržantam Arturam Frolovam.

Sakarā ar Valsts policijas 100. gadadienu pulkvežleitnantam Arnim Viļumam tika piešķirts Valsts policijas apbalvojums – II pakāpes Kārtības policijas Nopelnu zīme. Valsts policijas piešķirtās Jubilejas Goda zīmes “Latvijas Valsts policijai 100” tika pasniegtas pulkvežleitnantam Oskaram Točelovskim, pulkvežleitnantam Aldim Lipskim, pulkvežleitnantam Jānim Greitānam, majoram Andrim Petrovskim, majoram Aleksandram Borisovam un kapteinei Vitai Onufrijevai. Ar Valsts policijas krūšu nozīmi “Par cītību policijā” tika apbalvots kapteinis Sergejs Kotovs. Tāpat Valsts policijas Pateicība tika izteikta kapteinim Edgaram Greivulim un virsleitnantam Artūram Tumuļkānam.

Vairākiem policistiem tika piešķirtas krūšu nozīmes “Par izdienu”:

  • par 20 gadu izdienu – majoram Imantam Apeļam, kapteinim Guntaram Kračus, kapteinei Vitai Onufrijevai, kapteinim Andrim Skruļam un virsniekvietniekam Intaram Kalniņam;
  • par 15 gadu izdienu – majoram Valdim Rutkovskim, kapteinei Tatjanai Paņkovai un virsleitnantam Eduardam Kozlānam;
  • par 5 gadu izdienu – virsleitnantam Aigaram Kozlovskim un virsleitnantam Žanim Lipskim.

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs pašvaldības vārdā pasniedza Pateicības. VP LRP Ludzas iecirkņa priekšniekam, pulkvežleitnantam Oskaram Točelovskim tika izteikta pateicība par veiksmīgu sadarbību ar Ludzas novada pašvaldību un nozīmīgu ieguldījumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā Ludzas novadā. Pateicība par pašaizliedzīgu darbu, drosmi un sabiedriskās kārtības nodrošināšanu tika izteikta kapteinim Eduardam Točelovskim. Par teicamiem darba rezultātiem, augstu profesionalitāti un pašaizliedzīgu darbu Pateicība tika piešķirta majoram Aleksandram Oščenkovam un majoram Imantam Apeļam. Jeļena Rutkovska tika pagodināta ar Pateicību par sadarbības veicināšanu un sniegto atbalstu Ludzas novada pašvaldības īstenotajos pasākumos. Domes priekšsēdētājam E. Mekšam tika piešķirts arī Valsts policijas Goda raksts par aktīvu, profesionālu sadarbību un sniegto atbalstu Valsts policijas uzdevumu īstenošanā.

Pasākumā piedalījās kaimiņu pašvaldību pārstāvji un citu valsts dienestu sadarbības partneri no prokuratūras, VRS pārvaldes, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts probācijas dienesta, kuri izteica pateicības vārdus un laba novēlējumus.

Svētku ieskaņā skanēja Latvijas valsts himna un Ludzas Mūzikas pamatskolas audzēkņu un pedagogu koncerts – tā jau ir kļuvusi par labu tradīciju, ka šīs skolas kolektīvs sagatavo īpašus priekšnesumus policijas darbiniekiem svētkos. Koncertā piedalījās arī policistu bērni, un šogad savu priekšnesumu policijai bija sarūpējuši arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas bērni. Svētku noskaņai tradicionāli Ludzas J.Soikāna mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogi organizēja jauku zīmējumu izstādi policijas iecirkņa telpās.

coloring.cool