LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Tiek plānota jaunā Erasmus + projekta norise

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas
Pamatdarbības Nr.2 (KA2) “Stratēģiskās partnerības”
Nr. 2019-1-DE03-KA229-059914_3

Erasmus + projekta  “Mācāmies no Holokausta” Nr. 2019-1-DE03-KA229-059914_3 ietvaros no 2. līdz 5. decembrim Vācijas pilsētā Freiberga pie Nekāras notika pirmā partneru sanāksme, kuras laikā tika precizētas aktivitātes, pasākumi, atbildības jomas un apstiprināts projekta logo. Skolotāju konferences laikā kolēģi no dažādām valstīm dalījās pieredzē, pedagogiem notika mācību nodarbības avataru veidošanā, datu aizsardzības noteikumu ievērošanā, Powtoon rīka lietošanā, mājas lapas izveidē, “World cafe” un “Circle method” metodes izmantošanā, virtuālas izstādes veidošanā.

 Ludzas pilsētas ģimnāziju projekta darbu plānošanā pārstāvēja direktore Dzidra Dukšta un skolotāja Inese Vorza. Projekta laikā Latvijas, Vācijas, Spānijas un Portugāles skolēni aktualizēs Holokausta vēsturi, attīstīs sociālo toleranci, sadarbību,  iepazīs minoritāšu problēmas, mācību procesu, tradīcijas un kultūru partnervalstīs, pilnveidos angļu un vācu valodas prasmes.

Pilsēta Freiberga pie Nekāras atrodas Vācijas dienvidrietumos. Pilsēta ir jauna, izveidojusies pirms 50 gadiem, apvienojoties 3 ciemiem. Pilsētas centrā pirms piecdesmit gadiem tika uzcelta skola, kurā pašreiz mācās 1500 skolēni.  Blakus tiek celta jauna skolas ēka. 2021. gadā tiek plānots mācības turpināt jaunuzceltajā skolā, jo vecā jau esot novecojusi. Skolotāji un skolēni ir ļoti viesmīlīgi un uzmanīgi.  Mācību stundās  skolēni strādā motivēti, ieinteresēti, atbildīgi par personīgo ieguldījumu savā izglītībā. Skolotāja profesija Vācijā ir prestiža, skolēna neveiksmēs tiek prasīta atbildība no skolēna. Stundā plānotais jāapgūst paredzētajā laikā, atbalsts pēc stundām netiek plānots.

Izbrīnu radīja skolēnu ēdināšana. Skolā tā netiek organizēta. Dienas laikā ir garāks starpbrīdis, kad skolēni dodas uz blakus esošajiem ēdināšanas uzņēmumiem, nopērk tur frī kartupeļus, burgeru, bulciņu vai ko citu un papusdieno brīvā dabā. Par ēdināšanu pašvaldība nemaksā, par sabalansētu uzturu un kaloritāti skola neatbild. 

Vizītes laikā apmeklējām Štutgartes Mākslas muzeju, kurā aplūkojām Monē, Šagāla, Banksija un citu slaveno mākslinieku  darbus.  Lielu iespaidu uz visiem atstāja Ludvigsburgas apmeklējums, jo  kara laikā notikusī ebreju  ģimeņu izvešana šajā pilsētā  iemūžināta  zelta bruģakmens plāksnēs. Uz vienas no plāksnēm izlasījām informāciju, ka ģimene tika izvesta uz Rīgas nometni.

Holokausta mācība aktuāla mums visiem, jo vēsture, tās liecības veido šodienas vērtības.

Informāciju sagatavoja Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktore  Dzidra Dukšta

 

 

coloring.cool