LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
27°C
 
A A A

Tiek organizēts bezmaksas seminārs darba devējiem par tēmu “Ārvalstnieku nodarbināšanas un darbinieku nosūtīšanas jautājumi”

bespoke-business-trainingESF Projekta Nr.7.1.2.1/15/I/001 „EURES tīkla darbība Latvijā” aktivitāšu ietvaros tiek organizēts bezmaksas seminārs darba devējiem par tēmu “Ārvalstnieku nodarbināšanas un darbinieku nosūtīšanas (posting) jautājumi”, kas norisināsies šī gada 3.jūnijā NVA Rēzeknes filiāles 307.telpā (3.stāvā) pēc adreses Atbrīvošanas aleja 155, Rēzeknē.

Seminārs tiek rīkots ar mērķi veicināt vietējo uzņēmēju informētību par ārzemnieku nodarbināšanas un darbinieku nosūtīšanas jautājumiem, sniedzot praktiskus padomus un ieteikumus darba devējiem, kuri plāno vai nodarbina savā uzņēmumā ārvalstniekus, vai arī vēlas nosūtīt savus darbiniekus īslaicīgam darbam ārpus Latvijas.

Papildus tiks nodrošināta arī informācija par uzņēmēju iespējām nodarbināt ārvalstu praktikantus Erasmus+ programmas ietvaros, kā arī par uzņēmumu darbinieku iespējām doties mācību mobilitātē.

Uzņēmumi/organizācijas/iestādes pārstāvji aicināti piedalīties šajā seminārā un gūt plašāku priekšstatu un informāciju par semināra tēmas jautājumiem, vienuviet satikt vairāku iesaistīto iestāžu pārstāvjus un noskaidrot sev interesējošos jautājumus, kā arī uzzināt par finanšu atbalsta iespējām, nodarbinot ārzemniekus un ne tikai.

Šis seminārs ir noderīgs un varētu interesēt uzņēmējus, tostarp pašnodarbinātās personas, pašvaldību pārstāvjus u.c.

Pieteikties semināram var, aizpildot elektronisko reģistrāciju ŠEIT, vai sūtot savu vārdu uzvārdu un pārstāvētā uzņēmuma nosaukumu uz e-pastu [email protected].

Dalība – bezmaksas

Sākums plkst. 10.00

Semināra programma:

9.30 – 10.00

Ierašanās, dalībnieku reģistrācija

10.00 – 10.05

Semināra atklāšana

10.05 – 10.40

NVA/EURES pakalpojumi darba devējiem – īsi par darbaspēka kustības Eiropas Savienībā tiesisko regulējumu, par EURES atbalstu darba devējiem darbinieku meklēšanā (brīvo darba vietu reģistrēšana; darbinieku atlases; darba gadatirgi), par Eiropas darba mobilitātes portālu www.eures.europa.eu un Eiropas darba dienu platformu www.europeanjobdays.eu un par „Tava pirmā EURES darba vieta” mobilitātes shēmas finanšu atbalstu darba devējiem, kuri nodarbina jauniešus (18-35 g.) no Eiropas.

[Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiāles pārstāvji]

10.40 – 11.15

Ārzemnieku ieceļošana un uzturēšanās saistībā ar nodarbinātību Latvijā.

[Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Rēzeknes nodaļas pārstāvji]

11.15 – 11.35

Kafijas pauze

11.35 – 12.00

Darbinieku nosūtīšana darbā uz citu valsti saskaņā ar ES tiesību aktiem un starpvalstu līgumiem

[Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Rēzeknes reģionālās nodaļas pārstāvji]

12.00 – 12.20

Valsts darba inspekcijas kompetences jautājumi par darbinieku nosūtīšanu un ārzemnieku nodarbināšanu

[Reģionālās Valsts darba inspekcijas (RVDI) Rēzeknes sektora pārstāvis]

12.20 – 12.45

Erasmus+ iespējas un atbalsts uzņēmējiem – par uzņēmēju iespējām nodarbināt ārvalstu praktikantus Erasmus+ programmas ietvaros (profesionālās un augstākās izglītības sektoros), kā arī par uzņēmumu darbinieku iespējām doties mācību mobilitātē, lai papildinātu prakšu vadīšanas iemaņas profesionālās izglītības sektorā.

[Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta pārstāvis]

12.45 – 13.30

Diskusija. Semināra noslēgums. Individuālās konsultācijas (pēc nepieciešamības).

coloring.cool