LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
16°C
 
A A A

Teodors – laureāts konkursā “Nākotnes inženieris”

Piektdien, 23. novembrī, Lattelecom birojā, notika konkursa “Nākotnes inženieris” fināls. Konkursu organizēja Rīgas Tehniskā universitāte un RTU Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar Lattelecom. Konkursā bija aicināti piedalīties visu Latvijas skolu 7. -9. klašu audzēkņi. Uzdevums bija interesants: jāizveido video par kādu iespējamo nākotnes profesiju. 30 sekunžu materiālā vajadzēja saistoši un pamatoti atklāt savu ideju par inženierzinātņu profesiju, kas būs pieprasīta tuvākā vai tālākā nākotnē.

Starp pieciem uzaicinātajiem finālistiem bija Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7.a klases skolnieks Teodors Romanovskis. Teodors veiksmīgi un pārliecinoši prezentēja paša iztēloto vides restartiera profesiju. Vides restartieris rūpēsies par vides atjaunošanu, izgudros veidus un ierīces, kas spēs ātri un efektīvi savākt un pārstrādāt atkritumus. Viena no tādām ierīcēm varētu būt kukaiņboti – īpaši roboti.

Teodora video visi interesenti varēja noskatīties gan novada mājaslapā, gan portālā Facebook. Sirsnīgs paldies visiem atbalstītājiem, kuri nobalsoja par to. Teodora darbs skatītāju vērtējumā ieguva visvairāk balsu.

Finālā kopvērtējumā Teodors ieguva otro vietu. Ieguvums – vērtīga pieredze un labas balvas: fitnesa aproce – pulkstenis un elektrokonstruktors.

Teodoram tas nav pirmais panākums. Viņš nopietni interesējas par elektroniku un robotiku. Katrs konkurss ir pakāpiens ceļā uz izaugsmi. Teodors un viņa māmiņa aicina arī pārējos izmantot iespējas un piedalīties konkursos.

Informāciju sagatavoja
Vanda Žulina

coloring.cool