LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Svinīgā sanāksme Ludzā par godu atjaunotās Valsts robežsardzes 25. gadadienai

1991.gadā Latvijas Republikai atgūstot valstisko neatkarību, tika atjaunota Valsts robežsardze un tā paša gada 11.novembrī Latvijas Republikas pirmie robežsargi Rīgas Brāļu kapos nodeva karavīra zvērestu.

Ar Aizsardzības ministrijas 1991. gada 13. decembra pavēli tika nodibināta Latvijas Republikas Robežapsardzības karaspēka pārvalde, tika atjaunotas Valsts robežsardzes funkcijas un uzsākta Latvijas Republikas valsts robežas apsardzība.

Šogad 13. decembrī Valsts robežsardze atzīmē tās atjaunošanas 25. gadadienu.

15. decembrī, Ludzas Tautas namā, svinīgās sanāksmes ietvaros Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis N. Garbars Ludzas pārvaldes un Aviācijas pārvaldes amatpersonām un darbiniekiem pasniedza Iekšlietu ministrijas apbalvojumus, Valsts robežsardzes Robežsargu nopelnu zīmes “Par izcilību dienestā”, “Valsts robežsardzes krūšu nozīmes”, Valsts robežsardzes „Goda rakstus”, Valsts robežsardzes „Pateicības”, kā arī speciālās dienesta pakāpes pirms termiņa. Kopumā tika pasniegti 90 apbalvojumi.

robezsardzei_25_kopbilde

Kā arī par sniegto atbalstu Valsts robežsardzes bērnu vasaras nometnes „Robiņš 2016” organizēšanā, bērnu valstiskā un patriotiskā audzināšanā tika pasniegts Valsts robežsardzes Atzinības raksts Ludzas novada domes priekšsēdētājai Alīnai Gendelei.

Liels paldies sakām Ludzas novada domes priekšsēdētājai par sniegto atbalstu telpu nodrošināšanā, kā arī sirsnīgi pasakāmies Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas Mūzikas skolas audzēkņiem un skolotājiem par jaukajiem priekšnesumiem.

Informāciju sagatavoja: Agrita Kliģe

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes vecākā inspektore (pārvaldes priekšnieka palīdze)

Foto: Aleksejs Rubļovs

coloring.cool