Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
Severīns, Urzula
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Svētki Višķos izdevās skaisti

Jūnija pēdējā svētdienā Višķos notika Latgales deju svētki ,, Večerinka Višķūs”. Svētkos piedalījās vairāk nekā 2000 dejotāji — jauniešu, vidējās paaudzes un senioru kolektīvi . Ludzas novadu pārstāvēja Isnaudas, Ņukšu kolektīvi, BJC deju kopa ,, Žeperi”’, Ludzas TN ,, Atvasara” un LPĢ ,, Žiks”. Par svētku organizāciju, pasākuma režiju un saturu palikušas vislabākās atmiņas. Scenārijs organizatoriem bija izdevies daudzkrāsains un interesants, kur senās tradīcijas savijās ar mūsdienu paradumiem. Deju starplaikos varēja uzzināt, kā večerinkas notikušas katrā novadā, jo jau iepriekš sulīgā un dzīvā latgaliešu valodā bija ierakstīti atmiņu stāstījumi, kas bieži vien sākās ar teikumu –,, A muna baba stuoustieja…”. Tad skanēja arī Jāņa Sviklāna stāstījums. Varēja uzzināt daudz jauna. Piemēram, paņemt uz večerinku pudeli nebūt nenozīmēja ņemt līdzi alkoholu, bet arī petroleju, lai būtu, ko ieliet petrolejas lampā…. Katram laikam bija raksturīgas savas dejas, 20150628_192136melodijas. To visu varēja Višķu svētkos izbaudīt. Uz skatuves tautumeitas brauca gan ar motocikliem, gan ,, Zaporožecu”, kāds nu transports kurā laikā bija populārs.
Protams, svarīgākais bija pats deju uzvedums. Mūsu novadam tas bija īpašs arī ar to, ka visi senioru kolektīvi dejoja divas Sarmītes Stapules dejas. Sarmīte jau astoņus gadus ir Latgales reģiona senioru kolektīvu virsvadītāja. Bet šajos svētkos Sarmītes uzdevums bija lielāks: viņas vadībā uz svētku skatuves tika izmēģinātas un iestudētas vēl 4 dejas. Tas izdevās precīzi un skaisti.
Šonedēļ uz lielajiem svētkiem Rīgā dosies mūsu skolēnu kolektīvi.

Vanda Žulina

coloring.cool