LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
12°C
 
A A A

Svētki Latgales katoļticīgajiem

IMG_0202Pirmdien, 27. jūnijā, Rēzeknē, Jēzus Sirds katedrālē notika Pateicības dievkalpojums, atzīmējot 25 gadus, kopš Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis konsekrēts šai amatā. 2016. gads ir īpašs, jo pagājuši 25 gadi, kopš Svētais krēsls Vatikānā ir atjaunojis attiecības ar Latvijas Republiku, un ir konsekrēti divi bīskapi: Jānis Bulis un arhibīskaps Jānis Pujāts.

Savā sprediķī kardināls Jānis Pujāts uzsvēra divas svarīgas garīgās vērtības, kas ir saglabātas Latgalē: katoļu ticība un latgaliešu valoda. Gadu gaitā un laikmetu maiņās Latgalē ir izdevies saglabāt savus dievnamus un kristīgo pārliecību.

– Kā mājas fundaments tur visu māju, tā ticība ir pamats cilvēka garīgajai dzīvei, kas attur viņu no grēkiem, palīdz neapjukt mūsdienu pasaulē. Baznīcai un ģimenei kopā turoties, var nosargāt garīgās vērtības, – teica Jānis Pujāts.

Tika nolasīts pāvesta Franciska vēstījums – pateicība un svētība arhibīskapam Jānim Pujātam un bīskapam Jānim Bulim. Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs savā uzrunā uzsvēra Latgales, īpaši Latgales katoļu priesteru, lomu Latvijas valsts izveidošanā un, sveicot Jāni Buli, cildināja viņu par jauno cilvēku iedvesmošanu studijām Garīgajā seminārā, par saimniecisko darbību un nesavtīgo darbu Rēzeknes – Aglonas diecēzē, kur viņš kalpo jau 20 gadus.  Bīskaps saņēma sirsnīgus sveicienus no bīskapiem, prāvestiem.

Jāni Bulim apsveikumus bija atsūtījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Saeimas deputāti, Valsts Robežsardzes, Bruņoto spēku pārstāvji, pareizticīgo bīskaps Aleksandrs no Daugavpils, kristīgās skolas, izglītības darbinieki un vēl ļoti daudzi laicīgo un kristīgo institūciju pārstāvji.

Latgales pašvaldību vadītāju vārdā bīskapu uzrunāja Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele.

Bīskapu sirsnīgi sveica Ludzas katoļu draudzes delegācija, jo Ludzā savulaik jaunais priesteris kalpoja tieši Atmodas laikā, kad ticība atguva savu ietekmi sabiedrībā. Viņš uzsāka dievnama celtniecību. Jāņa Buļa kalpošanas laiks Ludzā daudziem ir palicis labā atmiņā, jo viņš ir spēcīga personība.

Vanda Žulina

coloring.cool