LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
32°C
 
A A A

Stopiņu novadā atvērta atjaunotā, visiem pieejama, piedzīvojumu trase

Šā gada 28. jūlijā Stopiņu novadā notika visām paaudzēm draudzīgā “Sporta diena”, kuras ietvaros visas dienas garumā notika dažādas veselīga dzīvesveida veicināšanas un sportiskas aktivitātes, kas pulcēja gan Stopiņu novada iedzīvotājus, gan novada viesus. Tagad, pēc notikušā pasākuma, Stopiņu novadā publiski un bez maksas pieejama ar pašvaldības atbalstu atjaunotā Aktivitāšu un veselības trase, ko izveidojusi biedrība REĀLS PIEDZĪVOJUMS.

Sestdien, 28. jūlijā, notikušo “Sporta dienu” ar uzrunu atklāja pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Vaičulens. Latvijas pirmā X-faktora dalībnieks, kurš pārsteidza pasauli ar “Renāra Kaupera balsi”- Roberts Eihe pasākumu iesāka ar “Prāta vētras” dziesmu “No desmit-desmit!” Pasākuma atklāšanā bija vērojams arī ielu vingrošanas priekšnesums un šovs ar dalībnieku iesaisti, ko veica kustība “Street Warriors”, kas šobrīd ir viena no populārākajām šāda veida  apvienībām Latvijā.

Visas dienas garumā “Sporta diena” Stopiņa novadā notika futbola, pludmales volejbola un strītbola sacensības komandām. Tikmēr senioriem bija iespēja piedalīties nūjošanas apmācībās un spēlēt novusu un dambreti.

Visapjomīgākais bija dažādu individuālo disciplīnu piedāvājums. Gan pieaugušie, gan bērni varēja izmēģināt savus spēkus uz alpīnisma sienas, ielu vingrošanas konkursā, loka šaušanā un citos izaicinājumos. Pamatīgu skraidīšanu un adrenalīnu nodrošināja Latvijā nu jau lielu popularitāti guvusī šaušanas spēle “Lasertag”. Ļoti pieprasītas, bija ūdensbumbu atrakcijas un aktivitātes ar SUP dēļiem, kur savu līdzsvaru un koordināciju vēlējās notestēt gan mazi, gan lieli.

REALSPIEDZIVOJUMS.LV organizētajā “Sporta dienā” notika arī vairāki paraugdemonstrējumi un apmācība, tostarp “powerliftings”, tuvcīņa, braukšana ar skrituļdēli un zumba. Tiesnešu korpuss bija ļoti kompetenti, piemēram, Andris Lūsis nav tikai ar LSPA bakalaura grādu sporta zinātnē, bet arī Sporta meistars powerlifingā, 2017. g. Pasaules čempions powerliftingā un Eiropas kausa ieguvējs. Brīvā atmosfērā zumbas ritmos dalībniekus izkustināja Agrita Spēlmane, kas ir gan sertificēta fitnesa trenere un zumbas instruktore.

Dienas programmā bija pieejamas arī sertificētas fizioterapeites Vijas Tračumas individuālās konsultācijas, kur dalībniekiem bija iespēja izmēģināt īpašo kustības koordinācijas, līdzsvara un pēdu masāžas terapijas trasīti. Dalībnieki tika iepazīstināti ar kinezioloģisko teipošanu un sportisti pēc nepieciešamības tika arī noteipoti.

Notika arī sertificētas uztura speciālistes Tatjanas Tepo individuālās konsultācijas, kuru laikā tika veikta ķermeņa kompozīcijas analīze ar bioimpedances metodi un katram bija iespēja rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par veselīgu uzturu.

Visapmeklētākais bērnu un pieaugušo komandām visas dienas garumā izrādījās, skolēnu un uzņēmumu starpā labi atpazīstamais, “Brīvdabas kvests”, kur par godu Latvijas simtgadei caurvijās dažādi prāta, loģiskās domāšanas, spēka, veiklības, precizitātes, uzmanības un komandas sadarbības uzdevumi ar tēmu “Latvijai 100”.  “Kvestu” radīja pasākumu organizācija REALSPIEDZIVOJUMS.LV dibinātājs Sandijs Krastiņš un kvests tika integrēts “Aktivitāšu un veselības trasē” Ulbrokā, kur bija iekļauti 18 dažādi uzdevumi, no kuriem puse bija veiklības, spēka un komandas sadarbības uzdevumi, bet otra puse – prāta uzdevumi.

Labā ziņa ir tā, ka šī “Aktivitāšu un veselības trase” joprojām ir pieejama publiski un bez maksas ikvienam Stopiņu novada un Latvijas iedzīvotājam. Šo trasi veidojusi organizācija “Reāls piedzīvojums”.

Stopiņu novada “Sporta dienā” piedalījās ap 200 dalībnieki komandu sporta veidos un ap 350 individuālajos uzdevumos.

“Sporta dienas” noslēgumā neizpalika arī apbalvošanas ceremonija, kurā pirmo reizi Stopiņu novadā bija tik liels dalībnieku skaits, jo visas dienas garumā dalībnieki cīnījās ne tikai par individuālajām medaļām un komandu sporta veidu kausiem, bet arī par kopvērtējuma lielajiem kausiem un gardajām balvām.

Stopiņu novada “Sporta diena” notika Eiropas Savienības finansētā veselības veicināšanas projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit: https://failiem.lv/u/u48d78cr

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Kurpniece, biedrības “Reāls piedzīvojums” pārstāve

Plašākai uzziņai:

http://www.realspiedzivojums.lv/kontakti

 

 

 

coloring.cool