LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Stiprās ģimenes mums līdzās

Ludzas pilsētas 838. dzimšanas dienas svinību moto: Visa sākums – ģimene. Svētku laikā tika paziņoti konkursa „Ludzas novada gada ģimene” rezultāti.

Lēmums par konkursa rīkošanu tika pieņemts 23. aprīļa domes sēdē. Nolikums paredzēja ģimeņu pieteikšanu 7 nominācijās, kā arī katram pagastam bija iespēja izvirzīt apbalvošanai vienu ģimeni. Pieteikt ģimeni varēja privātpersonas, valsts un nevalstiskās organizācijas, kā arī ģimenes pašas. Pieteikumus izvērtēja domes sēdē apstiprināta komisija. Uzvarētājai ģimene katrā nominācijā un pagastu izvirzītajām ģimenēm balva – 100 eiro. Līdzekļi balvām bija paredzēti pašvaldības budžetā.

Visām 7 nominācijām kopā tika pieteiktas 27 ģimenes, par dažām ģimenēm saņemtas pat 3 – 4 anketas. Visvairāk pretendentu uz uzvaru bija nominācijā „Radošākā ģimene” – 7, „Dziedošākā ģimene” un „Dižģimene” – pa 5, nominācijās „Nesavtīgākā ģimene” un „Sportiskākā ģimene” – pa 4. Bija pieteikti tikai 2 Zelta pāri un 1 izpalīdzīgākā ģimene. Svētku dienā pirms koncerta visas konkursam pieteiktās un katra pagasta nosauktās ģimenes bija aicinātas uz pieņemšanu Ludzas novada pašvaldībā. Novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, priekšsēdētājas vietnieki Aivars Meikšāns un Edgars Mekšs, izpilddirektors Sergejs Jakovļevs apsveica katru ģimeni. Tika pasniegtas saldās balvas, lietussargi ar Ludzas simboliku un Pateicības raksti. Ekrānā pilsētas centrālajā laukumā varēja vērot konkursantu ģimeņu foto. Pēc apbalvošanas visi noklausījās akordeonista Borisa Ivanova izcili izpildīto muzikālo sveicienu, cienājās pie svētku galda un nofotografējās. Intriga par to, kuri kļūs par konkursa uzvarētājiem, saglabājās līdz pat noslēguma koncertam.

S_Rimsa_Gimenju_konkurss_kopbilde (2)

Konkursa uzvarētāji:

Zelta pāris – ludzānieši Lilija un Mihails Ļebedevi, kuri pērn svinēja savas kopdzīves piecdesmitgadi.

S_Rimsa_Zelta_paris

Dižģimene – Elena un Igors Haindravas, kuri drīz varēs kopā ar saviem mīlestībā un labestībā audzinātajiem sešiem bērniem svinēt sudrabkāzas (saņemti 2 pieteikumi).

S_Rimsa_Dizhgimene

Nesavtīgākā ģimene – Golovenkovi Karīna un Aleksandrs. Jāpiebilst, ka katra šai nominācijā nosauktā ģimene pelnījusi īpašu paldies, jo audzina ne tikai savus bērnus, bet pieņem par savējiem arī tos, kuri palikuši bez vecāku mīlestības.

S_Rimsa_Nesavtigaka_gimene

Radošākā ģimene – Aļona un Juris Strodi bērnu un talantu attīstīšanai atrod gan laiku, gan iespējas. Paši darbojas kopā ar bērniem. Par šo ģimeni saņemti 4 pieteikumi, kas apliecina: balva ir pelnīta.

S_Rimsa_Radosaka_gimene

Izpalīdzīgākā ģimene –Ruta un Andris Zviedri. Ludzānieši, kas dzīvo aktīvi, palīdz dažādu pasākumu sagatavošanā, paspēj ļoti daudz, atsaucoties interesantām idejām. Rutas radošais gars un čaklās rokas ir palīdzējušas daudziem.

S_Rimsa_Izpalidzigaka_gimene

Sportiskākā ģimene – Māris un Ilona Cibuļski, kuri kopā ar abām meitām aktīvi piedalās visos pašvaldības rīkotajos sporta pasākumos.

S_Rimsa_Sportiskaka_gimene

Dziedošākā ģimene – Bogomolu ģimene. Muzicē visas trīs paaudzes. Šīs ģimenes pārstāvjus varat satikt gan korī „Austrumstīga”, gan pūtēju orķestrī „Ludza”, gan Istalsnas baznīcas garīgo dziesmu ansamblī, gan VIA „Pulss”. Par šo ģimeni saņemti 3 pieteikumi.

S_Rimsa_Dziedosaka_gimene

Gada ģimenes pagastos:

Briģu pagastā – Aivara un Karīnas Skuku ģimene; Cirmas pagastā – Andra un Ineses Kozačkovu ģimene, Isnaudas pagastā – Aivara un Ainas Griševu ģimene, Istras pagasās – Dmitrija un Ilonas Merkulovu ģimene; Nirzas pagastā – Riharda un Ingas Strupuļu ģimene; Ņukšu pagastā – Vitālija un Žannas Vasiļevsku ģimene; Pildas pagastā – Andreja un Olgas Bašmakovu ģimene; Pureņu pagastā – Jāņa un Valentīnas Čerņavsku ģimene; Rundēnu pagastā – Vjačeslava un Aleksandras Eisaku ģimene. Visi viņi ir strādīgi un atsaucīgi cilvēki. Uz tādiem cilvēkiem arī balstās mūsu valsts.

Jācer, ka mūsu valsts arvien vairāk atbalstīs jaunās ģimenes, bērnu audzināšanu. Tas ir ļoti svarīgi, varbūt pat vissvarīgāk, domājot par tautas nākotni.

Protams, konkursā varēja piedalīties daudz vairāk ģimeņu. Paldies visiem, kas rakstīja par saviem kolēģiem, kaimiņiem, draugiem. Nav jākautrējas par labiem darbiem. Ir patīkami pateikt paldies cilvēkiem, kuri ir to pelnījuši. Visas nosauktās nominācijas dzīvē ir visai nosacītas, bet svarīgi pamanīt un atzīt cilvēkus, kas ikdienā labi dara savu darbu, audzina bērnus, kopj saimniecību, veltī laiku garīgās pasaules attīstīšanai.

Vanda Žulina

Svetlanas Rimšas foto

Vairāk fotomirkļu no pasākumiem skatiet “Foto galerijās”

coloring.cool