LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 07. maijs
Henrijs, Jete, Henriete
Ludza
Cloudy
3°C
 
A A A

Starptautiskajā veco ļaužu dienā senioriem dāvina koncertierakstu

KA-Lattelecom-Piesledzies-Latvija-5-12-2013Starptautiskajā veco ļaužu dienā Lattelecom un Latvijas Televīzijas komandas dāvina Pieslēdzies, Latvija! svētku koncertierakstu ar Maestro Raimonda Paula koncertprogrammu un aicina saviem tuvākajiem pasniegt vērtīgāko dāvanu mūsdienās – kopā pavadītus brīžus.

Dzīvesziņas pārņemšana, kopīgi paveikti mājas darbi, pastaiga vai vienkārši sarunas – Pieslēdzies, Latvija! iesaka vairākus padomus kopīga laika pavadīšanai.

  • Sarīkojiet svētku vakariņas!

Sarīko pārsteigumu –kopīgu bilžu skatīšanos, rudens talku, palīdzot lielākos mājas darbos, vai vienkārši vakarēšanu ar koncertu fonā. Lai neuztrauktu nama saimniekus – vienojieties, ka katrs viesis pagatavo ko galdā ceļamu un pēc svētkiem palīdziet pēcsvētku mājas darbos!

  • Kopīgi noskatieties Pieslēdzies, Latvija! piecgades jubilejas koncertu ar Raimondu Paulu un citiem iemīļotiem māksliniekiem!

Visu oktobri senioriem un viņu tuviniekiem Lattelecom dāvina iespēju baudīt sociālās iniciatīvas jubilejas svētku ceremoniju un Maestro Raimonda Paula koncertprogrammu ar Ances Krauzes, Igo, Kārļa Lāča u.c. mūziķu līdzdalību. Ikvienam interesentam koncerts pieejams Lattelecom Interaktīvās TV un Interneta TV video nomā bez maksas.

  • Kopīgi saglabājiet atmiņas nākamajām paaudzēm!

Digitalizējiet vecās fotogrāfijas, pierakstiet komentārus par tām un uzglabājiet droši, lai nākamās paaudzes varētu iepazīt savus senčus. Vēl vairāk – papildiniet kolekciju ar audio vai video failu ierakstiem – stāstiem par bērnību, jaunību, darba gaitām, ģimeni, labākajām atmiņām, dzīves mācībām un daudz ko citu! Šādi materiāli kalpos ne tikai jūsu bērniem un mazbērniem, bet kļūs arī par sava laika lieciniekiem plašākā kontekstā.

  • Apgūsti senču zināšanas un palīdzi tās saglabāt!

Pavadi pēcpusdienu kopā ar vecākiem vai vecvecākiem, apgūstot zināšanas par kādu viņiem tuvu jautājumu. Ja tā ir ēst gatavošana, gatavojiet kopā, veidojiet ģimenes recepšu grāmatu, ierakstiet tās datorā un veidojiet tiešsaistes materiālu, ko var papildināt un lietot citi. Līdzīgas aktivitātes var veikt, ja hobijs ir daiļdārzniecība (izplānojiet nākamā pavasara puķu dobes izkārtojumu), mājas dekorēšana (sāciet plānot Ziemassvētku noformējumu, internetā atrodiet pašu veidojamus noformējumus), ceļošana (atrodiet un izpētiet dažādus ceļojumu mērķus) u.c..

  • Dodieties kopīgā pastaigā

Neskatoties uz dzīvesvietu, vienmēr iespējams atrast interesantas un piemērotas pastaigu vietas. Rudens tuvošanās lapas padara vienlīdz krāšņas kā pilsētas parkā, tā lauku mežā. Ja iespējams, aizvediet tuvinieku uz viņa bērnības vai jaunības mājām, ciematu vai pilsētu iepriecinot otru un paši uzzinot ko jaunu un vērtīgu. Ja garākām pastaigām vairs nepietiek spēka, apgūsti un iemāci tālāk dažus vienkāršākos senioru jogas vingrojumus.

  • Paplašiniet redzeslauku!

Lielākā daļa senioru saglabā vēlmi mācīties un apgūt jaunas lietas. Palīdziet viņiem – ja viņi vēl nezina parādiet, kā darboties internetā, parādiet kur atrast informāciju par viņu hobijiem, kur atrast prāta spēles, kā piezvanīt jums internetā. Iepazīstiniet ar senioru aktivitātēm, kas norisināt tuvākajā apkārtnē – no dažādiem pulciņiem, senioru apvienībām, līdz izstādēm, pilsētas aktivitātēm u.c. interesantām jaunām lietām.

  • Sarunas, sarunas un vēlreiz sarunas!

Senioriem ir tik daudz mums ko sniegt – savas zināšanas par dabu, prasmēm, dzimtas koku. Runājiet, lieciet atcerēties un saglabājiet savā atmiņā – nākamajām paaudzēm. Diskutējiet par pašreizējiem notikumiem, kas tiek atspoguļoti televīzijā un avīzes (bet atcerieties saglabāt pēc iespējas vieglāku un patīkamāku noskaņu).

Ja nav iespējams pavadīt kopīgu laiku, atrodi iespēju piezvanīt un veltīt laiku divdesmit minūšu sarunai. Atceries – galvenais ir nedalīta uzmanība un ieinteresētība!

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots jau sesto gadu, un līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 20 tūkstoši senioru. Projekta organizētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstoši cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā.

Lattelecom senioriem piedāvā plašāko atbalsta programmu – bezmaksas datorapmācības, konsultācijas Lattelecom klientu apkalpošanas centros-veikalos un zvanot senioru atbalsta tālrunim 67201777, īpaši izveidotas apmācību filmas Lattelecom Interaktīvās TV video nomā un tiešsaistes apmācību programmu www.piesledzieslatvija.lv.

 

Papildu informācijai:

Līga Bite

Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja

Tālruņi: 67055740, 29109944

[email protected]

www.lattelecom.lv

www.piesledzieslatvija.lv

coloring.cool