LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Starptautiskais Miera skrējiens – Ludzā

Piektdienas pēcpusdienā, spītējot lietum, Ludzas ielās devās pasaules plašākā lāpas stafetes skrējiena – Miera skrējiena – dalībnieku komanda.

Miera skrējienam šogad 30 gadu jubileja. Latvija starptautiskajā Miera skrējienā piedalās kopš 1993. gada. Skrējiens ir viesojies gandrīz visos Latvijas novados, un šogad, sagaidot valsts simtgadi un atzīmējot vēsturiskā Latgales kongresa simt gadu jubileju, tā maršruts veda pa Latgali. No Latvijas – Krievijas robežas skrējiena komanda pabija Kārsavā, tad devās uz Ludzu. Ludzā skrējiena dalībnieki viesojās pašvaldībā, tikās ar novada vadību, nodziedāja Pasaules Sadraudzības skrējiena himnu. Ludzā bija arī starptautiskās komandas naktsmītne. Nākamajā rītā slavenā Miera lāpa devās ceļā uz Krāslavu un Aglonu.

Miera skrējiena devīze ir vienkārša un visiem saprotama: “Miers sākas ar mani”. Piedalīties skrējienā var katrs, neatkarīgi no tautības, vecuma, reliģiskās piederības un sabiedriskā statusa. Kā līdzdalības apliecinājums miera idejas popularizēšanai un tautu sadraudzībai ir iespēja pieskarties Miera lāpai, kas savulaik ir pabijusi gan Nelsona Mandelas, gan Kalkutas Mātes Terēzes, gan Muhameda Alī un citu pasaulslavenu cilvēku rokās.

Skrējiena komandas sastāvs mainās. Ludzā viesojās skrējiena dalībnieki no dažādiem Krievijas apgabaliem un Latvijas. Kad svinēsim savas pilsētas 840 gadu jubileju, skrējiena dalībnieki lāpu nesīs apkārt Isikula ezeram Kirgizstānā.

Sīkāk par komandas iespaidiem Latgalē varēs lasīt mājaslapā [email protected], kurā tiek ievietotas fotogrāfijas un apraksti par piedzīvoto.

Vanda Žulina

coloring.cool