LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
9°C
 
A A A

Šovasar tiks sperts vēl viens solis Ludzas ielu sakārtošanā (papildināts ar forogrāfijām)

ERAF-logoLudzas novada pašvaldība īsteno Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētu projektu „Transporta infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai un tūrisma attīstībai Ludzas pilsētā”; tā ietvaros tiek rekonstruētas vairākas Ludzas pilsētas ielas. Rekonstrukcijas darbi tika uzsākti pagājušajā gadā un turpināsies arī šogad.

Rūpniecības ielā tiks veikti apzaļumošanas darbi, tiks sakārtotas ielas apmales un uzstādītas jaunas ceļa zīmes;

– Liepājas ielā tiks uzklāta otrā asfalta kārta, tiks pabeigta apzaļumošana un tiks uzstādītas ceļa zīmes;

–  Raiņa ielā tiks uzklāts asfalts un tiks veikta apzaļumošana;

–  1. Maija ielā tiks veikti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi, tiks uzstādītas ceļa zīmes;

– Darbi Ezera šķērsielā jau sākušies, tiks ieklāts betona bruģa segums, tiks veikta apzaļumošana un tiks uzstādītas jaunas ceļa zīmes;

Parku ielā tiks pabeigta ielas asfaltēšana, tiks asfaltēts arī Stroda ielas posms no Parku ielas līdz Peldu ielai; tiks izveidoti ātrumvaļņi un tiks uzstādītas jaunas ceļa zīmes;

Parku ielas rekonstrukcija–  Laukumā pie pašvaldības ēkas tiks pabeigta atpūtas zonas izveide, tā tiks savienota ar celiņu, kas ved uz parku; tiks uzstādīts LED ekrāns, tiks izveidotas puķu dobes un iestādīti koki. Saules pulksteņa izbūvei tika izstrādāts precīzāks dizaina projekts. Pašreiz ir izsludināts atklāts konkurss uz saules pulksteņa izbūvi.

Visas augstākminētās ielas paredzēts nodot ekspluatācijā līdz vasaras vidum. Laukuma rekonstrukcija var nedaudz ievilkties saules pulksteņa izbūves darbu dēļ.

Sakarā ar to, ka projekta ietvaros bija izveidojies budžeta ietaupījums, parādījās iespēja uzsākt vēl 3 ielu rekonstrukciju. Ziemā Ludzas novada pašvaldība izsludināja atklātu konkursu „Rekašova, Kr.Barona un Tirgus ielas rekonstrukcija, Ludzā, Ludzas novadā”; tajā uzvarēja SIA būvfirma „Ceļi un tilti”, kas arī veiks Rekašova ielas, Kr.Barona ielas no Skolas ielas līdz 1. Maija ielai un Tirgus ielas rekonstrukciju. 1. aprīlī ar šo uzņēmumu tika noslēgts līgums par ielu rekonstrukciju.

Rekašova un Kr.Barona ielas krustojums tagadPlānots, ka darbi šajās ielās sāksies šī gada maijā un tiks pabeigti novembrī. Šīs ielas savieno Ludzas administratīvo un vēsturisko centru un to remonts neizbēgami sagādās neērtības cilvēkiem, kas dzīvo un strādā šajās ielās. Tomēr ielas jāremontē un rekonstrukcijas darbus nevar paveikt vienā mirklī. Pašvaldība un būvnieki centīsies mazināt diskomfortu, saistīto ar ielu rekonstrukciju un cer uz iedzīvotāju sapratni un pacietību.

Projektu „Transporta infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai un tūrisma attīstībai Ludzas pilsētā” 3DP/3.6.2.1.0/13/IPIA/VRAA/002 finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Kopējais projekta budžets sastāda EUR 4 719 966.61, no tiem ERAF līdzfinansējums ir EUR 3 940 931.58 (83.49%), valsts budžeta dotācija ir EUR 141 598.99 (3%) un Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējums ir EUR 637 436.03 (13,51%).  

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Viola Andruščenko

coloring.cool