LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
18°C
 
A A A

Sociālais atbalsts ārkārtējās situācijas laikā

Kādu atbalstu var saņemt iedzīvotāji?
Pabalsts krīzes situācijā

Pabalstu krīzes situācijā pašvaldība piešķir tiem, kuri ārkārtējās situācijas laikā nevar nodrošināt savas pamatvajadzības. Turklāt ir iespēja saņem papildus 50 eiro par katru aprūpē esošu bērnu līdz 18 gadu vecumam. Atbalsts pieejams ārkārtējās situācijas laikā un mēnesi pēc tam, kad ārkārtējā situācija beigsies. Par atbalstu iedzīvotājiem jāinteresējas savā pašvaldībā.

Dīkstāves atbalsts

Dīkstāves pabalsta apmērs ir 330 līdz 1000 eiro, turklāt ir iespēja saņemt papildus 50 eiro par katru apgādībā esošu bērnu līdz 24 gadu vecumam. Par dīkstāves pabalstu vairāk informācijas sadaļā “Atbalsts uzņēmējiem un darbiniekiem”.

Slimības palīdzības pabalsts

Slimības palīdzības pabalsts ir pieejams vecākiem gadījumos, kad nevar strādāt attālināti un bērns līdz 10 gadu vecumam mācās attālināti vai bērnudārza grupiņa ir slēgta. Šis pabalsts pieejams arī vecākiem, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam. Vēl tas ir pieejams  personām, kuras aprūpē pilngadīgu personu ar invaliditāti, ja piešķirts dienas centra pakalpojums, kas Covid-19 dēļ nav pieejams.
Pabalstu izmaksā 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem. Lai to saņemtu, nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Uzzini, kā saņemt pabalstu, apskatoties infografikā!

Atbalsts vecāku pabalsta saņēmējiem

Atbalsts ir pieejams sociāli apdrošinātajām personām, kurām piešķirtā vecāku pabalsta periods (līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecumam) beidzas laikā, kad izsludināta ārkārtējā situācija, kuras dēļ šie cilvēki nevar atgriezties darbā. Atbalsta apmērs – piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

Lai turpinātu atbalsta saņemšanu, uz pusgadu automātiski pagarina iepriekš pieņemtos lēmumus par invaliditāti, ja nav iesniegti dokumenti. Ja var iesniegt dokumentus – lēmumu pieņem parastajā kārtībā. Cilvēkiem ar invaliditāti iespējams saņemt asistenta pakalpojumu arī ārkārtējās situācijas laikā. Labklājības ministrijas sagatavotās atbildes par atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti ārkārtējās situācijas laikā.

Bezdarbniekiem

Atbilstību trūcīgā vai maznodrošinātā statusam automātiski pagarina uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu mēnesi pēc tās. 

Valsts apmaksā slimības lapas no pirmās dienas ar Covid-19 saistītajos gadījumos un esot karantīnā. Uzzini vairāk!

Valsts apmaksā slimības lapas arī par pirmajām 3 dienām akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumā.

Informācija par sociālā atbalsta veidiem ir apkopota Labklājības ministrijas tīmekļvietnē

coloring.cool