LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Smiltenē norisināsies LPS 26. kongress

logo virs ekrana_001 (800x200)Lai vērtētu pagājušajā gadā paveikto, spriestu par pašvaldību darba aktualitātēm un nostāju būtiskos šīs jomas jautājumos, Smiltenē 15. maijā uz 26. kongresu pulcēsies Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) biedri. Kongresā kā viesis piedalīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, valdības, Saeimas un ministriju pārstāvji.
Starplaikā starp iepriekšējo un šī gada kongresu LPS ir bijusi iesaistīta daudzu pašvaldībām un arī valstij kopumā svarīgu jautājumu risināšanā, līdzdarbojoties gan pie pedagogu jaunās atalgojuma sistēmas ieviešanas, skolu tīkla sakārtošanas, iestājoties par taisnīgu pašvaldību finanšu izlīdzināšanu un iespējām pašvaldībām sekmēt uzņēmējdarbību.
Dažādu jomu padomnieki LPS un visu pašvaldību vārdā piedalās Saeimas komisiju sēdēs, analizē likumprojektus, kam ir ietekme uz pašvaldību darbu un aizstāv pašvaldību viedokli ne tikai valsts, bet arī Eiropas mērogā. LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis un pašvaldību pārstāvji ir tikušies gan ar dažādu nozaru ministriem, gan arī ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un Valsts prezidentu Andri Bērziņu.
Lai formulētu LPS viedokli, uz kuru pamatojoties veidot turpmāko darbu, kongresā plānots pieņemt rezolūcijas par izglītības finansēšanas reformu, skolu tīklu, pašvaldību iespējām iesaistīties komercdarbībā, sadarbību ar Valsts kontroli un arī pašvaldību vēlēšanu perioda palielināšanu.
LPS laipni aicina mediju pārstāvjus piedalīties kongresā un atspoguļot tā norises. Lūdzam žurnālistus savu dalību iepriekš pieteikt, sūtot e-pastu [email protected] vai zvanot: 29272365. Kongress norisināsies Smiltenes kultūras centrā, darba kārtību lūdzu skatīt pielikumā.
Kongresā būs pārstāvēti LPS biedri – 118 Latvijas pašvaldības. LPS biedrus kongresā pārstāv pašvaldības domes priekšsēdētājs un domes pilnvaroti deputāti. Kongresa dalībnieku skaits ir atkarīgs no pašvaldības iedzīvotāju skaita: pašvaldību līdz 5000 iedzīvotājiem pārstāv 1 pārstāvis; pašvaldību no 5001 līdz 20 000 iedzīvotāju pārstāv 2 pārstāvji; pašvaldību ar vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju pārstāv 3 pārstāvji.

26. kongresa programma.

Informāciju sagatavoja:
Maija Pētermane,
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS)
padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 29272365
[email protected]

coloring.cool