LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
29°C
 
A A A

Skolas ielas 18 nama pārvērtības

DSC_0194Ejot garām daudzdzīvokļu mājai Skolas ielā 18, daudzi cilvēki nāk klāt un jūsmo par pievilcīgo mājas vizuālo izskatu. Bet šīs mājas iedzīvotāji ir priecīgi, ka dzīvo šajā mājā, jo tā ir ne tikai visskaistākā māja pilsētā, bet arī pirmā māja, kura ir nosiltināta, piesaistot Eiropas struktūrfondu finansējumu, un jau ziemā šīs mājas iedzīvotāji varēs izjust siltināšanas darbu efektivitāti.

Skolas ielas 18. nams ir trīsstāvu divpadsmit dzīvokļu tipveida ēka, kas nodota ekspluatācijā 1975. gadā. Renovācijas laikā tai veica visu norobežojošo virsmu – fasādes, bēniņu, pagraba griestu, pamatu cokola siltināšanu. Mājā nomainīja ieejas durvju blokus un logus. Galvenais šī projekta mērķis ir samazināt siltumenerģijas patēriņu.

30.augustā tika pabeigti siltināšanas darbi objektā – Skolas ielas 18 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšana, kuri tika veikti projekta „Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšana” Nr.L-DMS-12-0493 (identifikācijas Nr. DMS/3.4.4.1.0/12/09/414) ietvaros. Cenu aptaujas rezultātā atļauju veikt darbus ieguva būvfirma SIA „Rēzeknes Delta”. Strādnieki darbus veica kvalitatīvi un ar lielu atbildības sajūtu, savukārt būvuzraudzību objektā veica Voldemārs Dibaņins. Objektā katru dienu atradās arī šī projekta koordinatore Regīna Bondareva un uzraudzīju visu siltināšanas darbu procesu, sekoja darbu izpildes kvalitātei un atbilstību projektā noteiktajam.DSC_0173

Šis nams būs labs paraugs arī citiem, kas vēlēsies siltināt savu māju. Ikviens interesents, iepazīstoties ar šī nama ieguvumiem, gūs labu priekšstatu par ceļu uz līdzekļu ietaupījumu. Tieši šādi piemēri ir labākais arguments, kas neapšaubāmi veicinās iedzīvotāju interesi par sava nama renovāciju.

Daudzdzīvokļu māju renovācija, tajā skaitā arī siltināšana, ir svarīga ne tikai tāpēc, lai samazinātu izdevumus par energoresursiem, bet arī tāpēc, lai pagarinātu ēku mūžu. Nav noslēpums, ka padomju laikos būvētajām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ir lieli siltuma zudumi, mājas ir nolietojušās, un tām nepieciešami atjaunošanas darbi, tāpēc svarīgi ir sakārtot savas dzīvojamās ēkas un veidot pievilcīgu pilsētvidi. Šī nama pārvērtības motivēs arī citus pilsētas iedzīvotājus padomāt par savas mājas siltināšanu.

Skolas ielas 18 iedzīvotāji

 (Biedrība „Jauna Gaisma”)

coloring.cool