Mostly cloudy
11°C

A A A

SK “Latgols” vīriem virslīgas 2. posmā – trešā vieta

17. un 18. martā Ludzas “Latgols” vīri izcīnīja divas spēles SynotTip handbola Virslīgā.

Pēc uzvaras pār Rīgas “Celtnieku” radās cerība uz 2. vietu, diemžēl zaudējums spēlē pret Dobeles “Tenax” šīm cerībām pārvilka svītru. Ludzāniešiem, lai iekļūtu pusfinālā, vēl būs jācīnās ceturtdaļfinālā marta beigās.

Jāatgādina, ka pirmo divu vietu ieguvējas regulārajā čempionātā automātiski kvalificējas pusfinālam, kamēr pārējām izslēgšanas spēles būs jāsāk no ceturtdaļfināla.
Par visu sīkāk – rakstā, kas sagatavots pēc Latvijas handbola federācijas informācijas.

Pārspēts Rīgas “Celtnieks”

17. martā Ludzas “Latgols” izcīnīja pirmo uzvaru savstarpējās spēlē šosezon, viesos ar 35:28 pārspējot Rīgas “Celtnieku”. Tas ludzāniešiem deva cerību kārtu līdz regulārā čempionāta beigām pietuvoties oponentiem viena punkta attālumā.

Līdzšinējās trīs savstarpējās spēles abu komandu izpildījumā izvērtās līdzvērtīgas, tomēr nedaudz pārāki kopumā bija rīdzinieki, kas uzvarēja divos mačos (28:26 un 30:28), bet vēl viens mačs noslēdzās neizšķirti (24:24). Pirms šīs spēles komandas šķīra trīs punkti, ludzāniešiem saglabājot izredzes apsteigt 2. vietā esošos rīdziniekus, tiesa, tikai gadījumā, ja paši uzvarēs atlikušajās spēlēs, bet oponenti piedzīvos zaudējumus.

Spēles sākumā pēc Artūra Lazdiņa un Laura Eglīša metieniem “Celtnieks” izvirzījās vadībā ar 2:0, un, lai gan ludzānieši drīz vien atbildēja ar to pašu, panākot izlīdzinājumu, puslaika turpinājumā neliels pārsvars saglabājās mājiniekiem. Viņi vadību saglabāja līdz puslaika vidum, taču drīz pēc tam iniciatīva pārgāja viesu pusē un 17.minūtē Aivars Strazds pirmoreiz vadībā jau izvirzīja “Latgolu” – 10:9. Puslaika pēdējās piecās minūtēs ludzānieši izmantoja iespēju atrauties, noslēdzot pirmās 30 minūtes ar 18:15. Otrā puslaika sākumā “Celtnieks” pietuvojās līdz minimumam (19:18), bet drīz vien Eglītim panāca arī izlīdzinājumu laukuma saimniekiem – 20:20 (vēlāk arī 22:22). Tomēr vadību atgūt mājiniekiem tā arī neizdevās, turklāt nākamo desmit minūšu laikā “Latgols” veica izrāvienu 9:2, kas 51. minūtē pēc Austra Tuminska metiena ļāva iegūt jau pārliecinošo +7 (31:24). Viesi iekrāto pārsvaru spēja noturēt līdz spēles beigām un pirmoreiz šosezon pārspēja “Celtnieku” – 35:28. Austrim Tuminskim uzvarētāju rindās 15 vārti.

Neizdodas pārspēt Dobeles “Tenax”

18. marta spēlē SynotTip handbola Virslīgas vienīgajā spēlē pie pārliecinoša panākuma tika Latvijas čempioni Dobeles “Tenax”, kas savā laukumā ar 33:25 apspēlēja Ludzas “Latgolu”.

“Tenax” jau kādu laiku iepriekš bija nodrošinājuši uzvaru regulārajā čempionātā, savukārt Ludzas “Latgols” pirms šī mača saglabāja izredzes uz otro vietu, taču tādā gadījumā noteikti bija jāuzvar un jācer, ka pēdējā kārtā galveno oponenti “Celtnieks” piedzīvos neveiksmi. Tomēr čempioni “Tenax” duelī pret “Latgolu” jau no pirmajām minūtēm apliecināja savu statusu, ātri panākot 3:0, bet neilgi pirms puslaika vidus pēc Egila Politera metiena sasniedzot jau sešu vārtu pārsvaru – 9:3. Lai arī puslaika turpinājumā ludzāniešiem ar pretinieku vārtu iekarošanu veicās labāk, “Tenax” turpināja saimniekot laukumā un pirmo puslaiku noslēdza ar plus deviņi – 20:11.
Otrā puslaika sākumā Kristaps Krivmanis čempioniem pirmoreiz panāca desmit vārtu pārsvaru (21:11). Lai arī vēlāk viesi dažus vārtus atspēlēja, dobelnieki atkal atrāvās un vienubrīd sasniedza pat +21 (29:17, 31:19). Mača izskaņā mājinieku pārsvars sadila, tomēr uzvara vienalga pārliecinoša – 33:25.
Uzvarētāju rindās septiņus vārtus guva Ņikita Pančenko, zaudētājiem pa sešiem – Austrim Tuminskim un Jānim Pavlovičam.

Vietu sadalījums skaidrs

Tādējādi pēc sestdienas spēles pirmajā četriniekā vietu sadalījums ir skaidrs – “Tenax” pirmie, “Celtnieks” finišēs otrie (pirmās divas komandas pēc regulārā čempionāta automātiski iekļūst pusfinālā), “Latgols” trešie, bet “Ogre/Miandum” ceturtie.

Svētdienas vakarā vietu sadalījumu noskaidroja otrais četrinieks. MSĢ/LAT-98 ar 11 punktiem uzvarēja otrajā četriniekā. Ceturtdaļfinālā iekļuva arī “Jūrmalas Sporta” un ASK/LSPA, kas ar septiņiem punktiem ierindojās trešajā vietā, apsteidzot HK “Vaiņode” par vietu.

Regulārais čempionāts noslēgsies trešdien, 22. martā, kad “Celtnieks Rīga” savā laukumā spēkosies ar “Tenax Dobele”. Šo spēli tiešraidē varēs vērot arī Sportacentrs.com TV.

Ceturtdaļfinālā – “Latgols” pret ASK/LSPA

SynotTip handbola Virslīgas ceturtdaļfinālā, kas startēs marta beigās, pirmā četrinieka trešā vieta “Latgols” sacentīsies pret ASK/LSPA, savukārt ceturtā vieta “Ogre/Miandum” mērosies spēkiem ar “Jūrmalas Sportu”. Uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā.

Regulārā čempionāta divas labākās komandas “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” jau nodrošinājušas vietu pusfinālā.

Jāpiebilst, ka ceturtdaļfinālu zaudētājas kopā ar Vaiņodi izspēlēs divu apļu turnīru, noskaidrojot 5. līdz 7. vietu ieguvējas.

SynotTip handbola Virslīga. 2.posms (1.-4.vieta)
Celtnieks Rīga – SK Latgols 28:35 (15:18)

Celtnieks: Lazdiņš 11, Leja 4, Eglītis 4, Kļaviņš 3, Lisovskis 3, Čikuts 1, Freibergs 1, Balceris 1/1.
Latgols: Tuminskis 15/4, Gorbunovs 7, Seņkāns 4, Strazds 3, Pavlovičs 2, Kušners 2, Borodkins 1, Meikšāns 1.

Tenax Dobele – SK Latgols 33:25 (20:11)

Tenax: Pančenko 7, Straume 4, Kurzemnieks 4, Bilkštis 4/3, Politers 3, Jomants 3, Krivmanis 3, Zvejnieks 2, Miķelsons 1, Krastiņš 1, Arājs 1.
Latgols: Pavlovičs 6, Tuminskis 6/1, Strazds 4, Matvejenko 2, Borodkins 2, Seņkāns 2, Stepuļenoks-Stukanovs 2, Tretjakovs 1.