Cloudy
7°C

A A A

Sestdiena Ludzas novada handbolistiem bija veiksmīga

11. martā Latvijas handbola čempionātā panākumus guva gan sieviešu, gan vīriešu sporta kluba “Latgols” komandas.

Ludzas “Latgols” sieviešu komanda viesojās pie LSPA, ko bija uzvarējusi visos šīs sezonas dueļos. Šoreiz līdz pirmā puslaika 19. minūtei ritēja līdzīga cīņa ar nelielu ludzāniešu pārsvaru, kas gan nepārsniedza vienus vārtus. Būtisks pavērsiens notika puslaika pēdējās desmit minūtēs, kad “Latgols” veica izrāvienu 8:2, un pārtraukumā devās jau ar septiņu vārtu pārsvaru – 16:9.
Otrajā puslaikā pēc vairākiem rezultatīviem Kristīnes Daņiļenko uzbrukumiem ludzāniešu pārsvars ne tikai sasniedza, bet arī pārsniedza desmit vārtu robežu – 22:11. LSPA gan nepadevās un uzsāka atspēlēšanos, piecas minūtes līdz spēles beigām pietuvojoties vien četru vārtu attālumā (26:22). Tomēr galotnē ludzānietes atkal atrāvās, izcīnot uzvaru ar 32:23.

Latvijas čempionāts sievietēm
LSPA – Latgols 23:32 (9:16)

LSPA: Liepiņa 7, Damberga 4, Saveļjeva 3, V. Balanda 3/1, Zaščerinska 2, Mārtiņa 2, E. Balanda 1, Eša 1.
Latgols: Daņiļenko 13/3, Sidorova 7, Kukurāne 4, Matisāne 2, Dergačeva 2, Borisenko 2, Rutkovska 1, Klementjeva 1.

Savukārt Ludzā SynotTip handbola Virslīgas spēlē uzvaru izcīnīja “Latgols” vīriešu komanda, kas ar 28:22 pārspēja “Ogre/Miandum”.
Spēli krietni pārliecinošāk iesāka ogrēnieši, kas pirmo minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 4:2 un 7:3. Tuvojoties puslaika vidum “Ogre/Miandum” pārsvars sasniedza arī +5 (9:4), bet nākamo astoņu minūšu laikā “Latgols” handbolisti guva sešus bezatbildes vārtus un pārņēma vadību – 10:9. Lai arī ogrēnieši drīz līdzsvaroja rezultātu, puslaiku savā labā tomēr noslēdza mājinieki – 12:11.
Otrā puslaika sākumā “Latgols” saglabāja 1-2 vārtu pārsvaru, bet 47. minūtē pēc Jāņa Pavloviča metiena ludzāniešu atrāviens sasniedza četrus vārtus – 20:16. Spēles noslēdzošajā daļā “Ogre/Miandum” pūliņi atspēlēties cieta neveiksmi, kamēr “Latgols” ne tikai spēja noturēt iekrāto pārsvaru, bet arī to palielināt – spēli noslēdzot laukuma saimnieku uzvara ar 28:22.
Tādējādi pēc šīs spēles kļuvis zināms, ka “Ogre/Miandum” otro posmu noslēgs ceturtajā vietā un ceturtdaļfinālā sacentīsies otrā četrinieka pirmās vietas ieguvēju (faktiski – piekto vietu). Ludzas “Latgols” tikmēr tikai punkta attālumā pietuvojušies “Celtniekam”, kas ar septiņiem punktiem ieņem otro vietu.