LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
26°C
 
A A A

“Saucējas” dosies folkloras ekspedīcijā uz Ludzas novadu

328cf2f9ed3119bf4d28542f107a8ae23795b908Laikā no šā gada 26. līdz 28. aprīlim Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados notiks folkloras ekspedīcija, kuru ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu veiks Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas” dalībnieces grupas vadītājas, LKA pasniedzējas Ivetas Tāles vadībā, piedaloties arī Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem un docētājiem.

„Saucējas” pašlaik gatavo koncertprogrammu un ieraksta mūzikas albumu (tam paredzēts pievienot arī pētnieciska rakstura grāmatiņu), izmantojot Latvijas PSR  Zinātņu akadēmijas folkloristu XII zinātniskās ekspedīcijas, kura norisinājās 1958. gadā Ludzas un Kārsavas rajonos, materiālus. Viens no 2014. gada lauka pētījuma mērķiem ir selektīvā veidā apmeklēt vietas Ludzas un Kārsavas apkārtnē, kurās noritēja folkloras vākšana 1958. gadā, lai iegūtu papildus ziņas par toreizējiem folkloras teicējiem, fiksētā folkloras materiāla tradicionālajiem kontekstiem, ekspedīcijas norises apstākļiem utml., bet otrs – iepazīties ar tradicionālās mūzikas mūsdienu situāciju Ludzā un Karsavā.

Ekspedīcijas dalībnieki būs pateicīgi Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada iedzīvotājiem par palīdzību un atsaucību. Ja Jūs vai Jūsu tuvinieki kadā veida ir bijuši saistīti ar minēto 1958. gada ekspedīciju, tai sekojošajiem ludziešu un kārsaviešu tradicionālās mūzikas koncertiem Ludzā vai Rīgā un Jūs vēlaties par to pastāstīt, lūdzu, paziņojiet to Ivetai Tālei, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot uz tālruņa numuru 28619636.

coloring.cool