LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Satiksmes ministra Anrija Matīsa vizīte Ludzā

S_Rimsa_Satiksmes_ministrs_Ludza_14102015 (3)14. oktobrī Ludzā darba vizītē ieradās Satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Ministrs kopā ar VAS „Latvijas Valsts ceļi” un VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” pārstāvjiem tikās ar Ludzas novada domes deputātiem, lai pārrunātu esošo un plānoto autoceļu rekonstrukcijas gaitu Ludzas novadā un Latgalē.
Pārrunu laikā tika aktualizētas vairākas problēmas un prioritārie darbi, savukārt ministrs sniedza ieskatu par tuvāko gadu plāniem un iecerēm. Tika pārrunāti autoceļa A12 posma Rēzekne – Ludza remontdarbi un transzītceļu uzturēšanas jautājumi. Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele uzsvēra, ka šobrīd prioritāte ir sakārtot lauku ceļus, kas savieno ciemus un pagastu pārvalžu centrus ar reģionālajiem centriem. Tas ir svarīgs priekšnosacījums novada iedzīvotāju nodarbinātības veicināšanai, uzņēmējdarbības attīstīšanai. Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka no ceļu stāvokļa ir atkarīga arī veselības aprūpes kvalitāte un izglītības nodrošināšana.S_Rimsa_Satiksmes_ministrs_Ludza_14102015 (1) Anrijs Matīss informēja, ka valsts piešķirto mērķdotāciju summas gada griezumā pietiek vien 1800 ceļu kilometru izbūvei visā valstī. Sadalot pa visām pašvaldībām, rezultātā finansējuma pietiek tikai 7–8 kilometru garu ceļa posmu sakārtošanai katrā novadā. Ministrs skaidroja, ka no pašvaldību aktivitātes ir atkarīga sakārtojamo objektu pārskatīšanas prioritātes.
Šobrīd akcents tiek likts uz esošo ceļu tīklu sakārtošanu, nevis jaunu ceļu izbūvi, jo ir ļoti daudz kritisku ceļu posmu, kuri prasa to atjaunošanu. Tikšanās laiks bija ierobežots vizītes saspringtā grafika dēļ – ministram pēc sapulces Ludzā bija jādodas uz Preiļiem tikties ar Latgales plānošanas reģiona vadību.

Svetlana Rimša,
sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool