LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Ludza
Intermittent clouds
2°C
 
A A A

Satiekas domubiedri – grāmatu un ziedu mīlētāji

Ludzas galvenajā bibliotēkā turpinās nesen iesāktais ikmēneša pasākumu cikls.  Maija sanākšanai  bija poētisks nosaukums  „No zieda līdz grāmatai”. 

Ar lielu interesi tika gaidīta Dzintras Batņas – Bulduru Dārzkopības skolas absolventes uzstāšanās. Apmeklētāju bija daudz, pasākuma noskaņa – mājīga un draudzīga, jo visi sanākušie bija domubiedri – tie, kuriem dārza darbi un grāmatu lasīšana ir ne tikai praktiska nepieciešamība, bet kas vairāk.

Dzintra pastāstīja, kāds ir bijis viņas ceļš līdz Bulduriem. Neklātienē mācīties stādu audzēšanu Bulduros viņa iesāka pirms trim gadiem, kad kādu laiku bija bez darba. Dzintras pamatprofesija ir latviešu valodas un literatūras skolotāja, viņa ieguvusi arī sākumskolas skolotājas kvalifikāciju, strādājusi gan skolā, gan avīzē.  Arī  pašlaik viņa ir skolotāja Mūzikas pamatskolā, bet dārzkopība ir Dzintras hobijs. Dzintras piemērs apliecina, ka iesākt dzīvē ko jaunu var jebkurā vecumā.

Vēlāk saruna izvērtās gluži profesionāla: par modes puķu šķirnēm, par augiem, kuri krāšņi nezied, bet ar savu lapu krāsu, interesanto formu ieņem nozīmīgu vietu košumdārzā, par to, kā pasargāt siltumnīcu no salnām, kā  izaudzēt kuplu puķi puķupodā, ko nozīmē burti uz minerālmēslu iepakojuma, kā veidojas dēstu tirgus cena…

Dzintra savā nelielajā piemājas dārziņa siltumnīcā izvēlējusies audzēt dažādus ne tik tradicionālus dēstus, izmantot skolā iegūtās zināšanas.

Saruna izvērtās gan izzinoša, ar savu humora devu un pieredzes stāstiem.

Savulaik Dzintra iesāka iekārtot savu dārzu ar Irēnas Lipskas iedotajiem dažādu puķu stādiem, bet tagad jau var dalīties ar citiem.

Gaidām silto laiku, lai īstā vasaras puķu sezona var sākties!

Vanda Žulina

 

coloring.cool