LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Mostly sunny
10°C
 
A A A

Salmu puzurs – projekta „Nāc, dari un aicini citus” dalībnieku dāvinājums

Screenshot (52)DSC_069114. decembrī Ludzas novada pašvaldība saņēma dāvanu no biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” – salmu puzurus. Biedrības valdes priekšsēdētāja Vera Putāne, pasniedzot dāvanu domes priekšsēdētājas vietniekam Edgaram Mekšam, teica tā:
“Šis puzurs ir veidots kopīgiem spēkiem ilgā un rūpīgā darbā. Dāvinot šo seno, latvisko rotājumu novada domei, mēs vēlējāmies ideju par cilvēku vienotību un saliedētu darbu kopīga mērķa labā nodot tālāk – visai pilsētai un novadam.
Puzurs ir viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem. Tā savdabīgo ģeometrisko – kristālisko struktūru un formu var skaidrot dažādi: tiek uzskatīts, ka puzurī līdzsvarojas četras debespuses, zeme un debesis, pagātne, tagadne un nākotne. Viena no tradicionālajām puzuru formām ir 12 kopā savērti mazie lukturīši, kas kopā simboliski veido gadu ar 12 mēnešiem.
DSC_0697Gatavojot šo rotājumu, mēs šajā puzurī ielikām arī mūsu pašu – mūsdienu cilvēku un kristiešu – pārliecību, ilgas un cerības: prieku par katru cilvēciskuma un sabiedrības vienotības piemēru, ilgas pēc skaistuma, līdzsvara un miera mums apkārt, iekšēju vajadzību būt dziļi iesakņotiem savā kultūrā un tradīcijās un vienlaikus nepazaudēt garīgās dzīves vertikāli. Puzurs simbolizē arī mūsu pārliecību, ka īstu kopienu veido visdažādāko paaudžu un tautību cilvēki, kuru atšķirīgie talanti, spējas un pieredze līdzīgi kā puzura mazie lukturīši veido vienu veselumu, un tajā ikvienam ir sava neatkārtojama nozīme.”
Pilsoniskās iniciatīvas projektu izolētības riska mazināšanai Ludzas novadā „Nāc, dari un aicini citus” realizē biedrība „Līdzdalībai nav vecuma”, pateicoties Kultūras ministrijas un Dienvidlatgales NVO atbalsta centra finansiālajam atbalstam.

coloring.cool